Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau ilgstoši esam ziņojuši, ka personālie datori un portatīvie datori piedzīvo noieta kritumu, kamēr viedtālruņi un planšetdatori atrodas popularitātes zenītā. Tiesa gan, jaunākie dati no pētījumu kompānijas IDC vēsta, ka pieprasījuma kritums pēc mazāk mobilajām ierīcēm sāk bremzēties.

Tirgus izpētes uzņēmums IDC publiskojis trešā ceturkšņa datus, kas atklāj, ka kopā piegādāti nepilni 82 miljoni personālo datoru. Un, kaut arī tas ir par 8 procentiem mazāk nekā gadu iepriekš, tas ir vairāk nekā analītiķi prognozēja.

Rezultātā varam secināt, ka stacionāro un portatīvo datoru noiets sāk stabilizēties. No tā iegūst arī lielākie ražotāji, piemēram, Lenovo noiets audzis par 2,2 procentiem, HP – par 0,4 procentiem, savukārt Dell izdevies pārdot par 0,3 procentiem vairāk datoru.

Kā jau ierasts, arī šajā gadījumā ir ražotāji, kam neklājas tik labi. Lielāko realizācijas kritumu piedzīvojis Acer ar 34,5 procentu samazinājumu, kamēr priekšpēdējā vietā ierindojas Asus ar 34,1 procentu kritumu.

Rezultātā personālo datoru tirgus līderis vel joprojām ir Lenovo ar 17,3 procentiem. Tam seko HP ar 17,1 procentu, savukārt pirmo trijnieku noslēdz Dell ar nepilniem 12 procentiem. Top 5 pēdējās divas vietas ieņem attiecīgi Acer (6,7 %) un Asus (5,2 %).

Eksperti gan norāda, ka jaunākie dati neliecina par nozares atdzīvošanos un izaugsmi, bet gan krituma palēnināšanos. Kopumā gan personālo datoru pārdošanas apjomi ir vāji, tikai retās valstīs, kā piemēram Ķīna, ir vērojama šī tirgus segmenta izaugsme.

dell vostro 3360

Saistītās tēmas: datortehnikapārdošana

Izsaki savu viedokli