Aktuāls

Jau kopš mobilās ierīces (viedtālruņi, planšetdatori) ieguva arvien augošu popularitāti, stacionāro un portatīvo datoru noiets samazinājies. Kaut arī analītiķi jau ilgstoši aktualizē šo tendenci, jaunākās prognozes liecina, ka tā, visticamāk, pierims.

Personālo un portatīvo datoru tirgus katru gadu sarūk par pāris procentiem. Iemesls tam ir gan fakts, ka pircēji labprātāk koncentrējas uz mobilajām ierīcēm, gan tas, ka personālie datori ilgāku laiku spēj atbilst lietotāju prasībām, ļaujot to izmantot ilgāku laiku. Vienlaikus arī Windows 8 blāvā debija nav likusi patērētājiem tiekties pēc jaunākajām tendencēm stacionāro un portatīvo datoru tirgū.

Tiesa, neraugoties uz to, eksperti prognozē, ka stacionāro un portatīvo datoru tirgus saruks arvien lēnāk, piedzīvojot nelielu izaugsmi 2015. gadā,  ļaujot planšetdatoriem tos “apdzīt” vien nākamajā gadā. Šeit gan būtisku lomu spēlēs Xp operētājsistēma, spiežot biznesa īpašniekus nodrošināt atjaunināšanu uz jaunāku Windows sistēmu, prognozē analītiķi.

Attiecībā uz citiem tirgus segmentiem, jāmin, ka viedtālruņi un “ne-viedie” tālruņi turpinās straujo izaugsmi, jau nākamā gada beigās pietuvojoties tuvu 2 miljardu atzīmei, savukārt planšetdatoriem būs jāsamierinās ar pieticīgākiem noieta rādītājiem.

gartner analysts. june 2014

Saistītās tēmas: datoriplanšetdatoriviedtālruņi

Izsaki savu viedokli