Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Analītiķu kompānija Juniper Research publiskojusi jaunākos aprēķinus, kas vēsta, ka šā gada laika tiks realizēti aptuveni 1,2 miljardi viedtālruņu visā pasaulē. Citiem vārdiem sakot, viedtālruņu tirgus arī šogad piedzīvos izaugsmi, turklāt iespaidīgu 20 procentu apmērā.

Juniper Research eksperti atklāj ne tikai skaitļus, bet arī vēsta par vairākām interesantām tendencēm. Piemēram, ASV un Eiropas viedtālruņu tirgi pamazām kļūst piesātināti. Tā rezultātā izaugsme pierimst, bet realizācijas rādītāji tuvojas maksimumam. Kā iemesls tam kalpo fakts, ka šajos tirgos liels noiets ir vidējās un augstās klases ierīcēm, ļaujot to lietotājiem vienu ierīci izmantot ilgāku laika periodu.

Tikmēr viedtālruņu tirgus izaugsmes galvenais dzinulis būs noieta tirgi Āzijā. Precīzāk – budžeta klases viedtālruņi kuru cena nepārsniedz 150 ASV dolārus. Sagaidāms, ka arī turpmāk tieši lētais gals nodrošinās izaugsmi, taču, laikam ritot, viedtālruņu cena samazināsies vēl vairāk, padarot īpaši pieprasītu to ierīču klasi, kuru cena būs zem 75 dolāru atzīmes.

Attiecībā uz ražotājiem jāteic, lielu pārsteigumu nenes analītiķu izteiktās prognozes, ka tieši Ķīnas ražotāji (Huawei, Lenovo, Xiaomi) piedzīvos izaugsmi un noieta pieaugumu. Tas gan nenozīmē, ka tirgus līderi – Apple un Samsung – zaudēs savu statusu. Kaut arī abi lieli ražotāji pamazām zaudē tirgus daļu, pārskatāmā nākotnē netiek prognozēta abu ražotāju pazušana no pirmajām divām pozīcijām.

Neue-Smartphones-658x370-1bfcbe1fd663cbda

Saistītās tēmas: viedtālruņi

Izsaki savu viedokli