Aktuāls

”Apple” sejas identificēšanas tehnoloģijas drošības aspekti

Tālruņi, mobilās ierīces

”Nokia” jaunais telefons varētu saņemt līdzīgu ekrānu kā ”Galaxy S8”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar skaistām uzvarām aizvadīts Latvijas rallijkrosa kausa 6. posms Biržos

Auto, Moto

”OxygenOS 4.5” atnesīs dažas ”OnePlus 5” funkcijas ”OnePlus 3/3T” viedtālruņos

Tālruņi, mobilās ierīces

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

iPad jau kopš tā pirmsākumiem ir bijis veiksmīgākais planšetdators, ne tikai pārvaldot visai iespaidīgu tirgus daļu, bet arī ienesot ražotāja budžetā vairākus simtus miljonu dolāru. Tiesa, analītiķi min, ka šogad iPad planšetdatoru uzvaras gājiens varētu beigties.

Līdz šim iPad planšetdatori pārvaldīja visai lielu tirgus daļu, un, lai arī pēdējos ceturkšņos Android planšetdatoriem izdevās atkarot daļu tirgus, Apple ražojumi spēja uzrādīt izaugsmi noieta rādītājos. IDC analītiķi gan vēsta, ka šogad, visticamāk, būs pirmais gads, kad iPad planšetdatoru realizācijas apjomi ir mazāki nekā gadu iepriekš.

Analītiķu aprēķini vēsta, ka šogad tiks realizēti aptuveni 65 miljoni iPad ierīču, kas ir par aptuveni 13 procentiem mazāk, ja salīdzina ar noieta rādītājiem, kas uzstādīti pirms gada.

Tiesa, viens no iemesliem, kādēļ iPad planšetdatoriem neizdosies uzstādīt jaunu noieta rekordu slēpjas faktā, ka tieši šī tirgus segmenta popularitāte strauji mazinās. Pirms gada planšetdatoru noiets visā pasaulē palielinājās par 52,5 procentiem, taču šogad izaugsme būs tikai nedaudz virs 7 procentu atzīmes, lēš analītiķi.

Tas, protams, ir pretstatā ar analītiķu iepriekš izteiktajām prognozēm, kas vēstīja par strauju tirgus segmenta izaugsmi tuvāko gadu laiku. Analītiķi gan skaidro, ka iepriekš izteiktās prognozes balstījās uz aprēķinu, ka viens planšetdators kalpos no 2 līdz 3 gadiem, taču realitātē lietotāji šīs ierīces izmanto ilgāk.

ipad mini 3

Saistītās tēmas: appleipad

Izsaki savu viedokli