Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sony jaunākā spēļu konsole uzņēmumam var nest zaudējumus, atklāj kompānijas IHS analītiķi, veicot padziļinātu izstrādes izmaksu un detaļu cenu pētījumu.

Pēc iegūtās informācijas var secināt, ka viena PlayStation 4 izmaksas ir aptuveni 381 ASV dolārs, taču tā vairumtirdzniecības cena ir 399 dolāri, kas rezultējas nopelnītos 18 dolāros.

Kaut arī šādas konsoles ražošana var šķist muļķīgs solis, ja ņem vērā, piemēram, kādus ienākumus no katras ierīces gūst Apple, tomēr, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes modeli, ir piedzīvots progress.

Līdzīgs pētījums tika veikts 2006. gadā, kad uzmanības centrā bija pagājušās paaudzes konsole PlayStation 3. Toreiz atklājās, ka ražošanas izmaksas sasniedz iespaidīgus 805 ASV dolārus, kamēr ierīces cena bija vien 600 dolāri.

Protams, laika gaitā ražošanas izmaksas saruka līdz 336 ASV dolāriem, bet līdzīgs liktenis piemeklēja arī cenu, kas nokritās līdz 300 dolāru slieksnim.

Atgriežoties pie jaunākās Sony konsoles, rodas jautājums par to, kas tad ir dārgākās ierīces komponentes. IHS atklāj, ka procesors un atmiņas čipi sastāda vairāk nekā pusi no ražošanas izmaksām. Diemžēl aptuveni trešā daļa no atmiņas mikroshēmām izrādās defektīvas, sadārdzinot ražošanu.

Nobeigumā jāpiebilst, ka, ņemot vērā minēto informāciju, analītiķi izsaka nopietnas šaubas par Sony spēju gūt cienījama apjoma ieņēmumus. Tiesa gan, Japānas kompānijas plāns ir gūt ienākumus nevis no konsoļu pārdošanas, bet gan videospēļu realizācijas.

ifixit playstation 4 sony

Saistītās tēmas: playstationsony

Izsaki savu viedokli