Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Planšetdatoru laiks tuvojas, un tie ieradīsies, lai valdītu – to varam secināt pēc analītikas kompānijas Canalys jaunākā ziņojuma. Portatīvo ierīču popularitāti ir grūti noliegt, taču jau pavisam drīz tā sasniegs jaunu līmeni. Tajā pašā laika, vien retais planšetdatoru ražotājs ir spējīgs gūt peļņu.

Jau sākumā jāatzīmē, ka Canalys speciālisti ir skaidri nodefinējuši datoru tirgu. To sastāda personālie datori, portatīvie datori un planšetdatori, kuru ekrāna izmērs ir vismaz 7 collas.

Dotajā brīdī planšetdatori sastāda 40 procentus no visiem datoru pirkumiem, savukārt jau nākamajā gadā pārdoto planšetdatoru skaits būs vienāds ar pārdoto portatīvo un stacionāro datoru skaitu.

Interesanti gan, ka, neraugoties uz lielo noietu, tirgū ir tikai daži ražotāji, kas spēj gūt cienījamu peļņu. Protams, to skaitā ir Apple un Samsung.

Plānots, ka nākamajā gadā Android ietekme sasniegs 65 procentus no planšetdatoru tirgus, savukārt Microsoft izstrādājumi spēs iekarot papildus 3 procentus, sasniedzot 5 procentu atzīmi. Atlikusī tirgus daļa, protams, būs Apple rīcībā. Kopumā tirgū iezīmējas divi lieli spēlētāji – Samsung un Apple.

nexus7_ipad_mini

Saistītās tēmas: peļņaplanšetdatori

Izsaki savu viedokli