Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Planšetdatoru popularitāte aug, analītiķi lēš, ka jau 2015. gadā tiks pārdots vairāk tabletu, nekā portatīvie un stacionārie datori kopā ņemti.

Pēc Gartner publiskotajiem datiem, šogad kopā tiks pārdoti 2,4 miljardi ierīču (to skaitā planšetdatori, mobilie aparāti, portatīvie un stacionārie datori), savukārt jau 2017. gadā realizēto ierīču skaits sasniegs 3 miljardus.

Bet, pēc kompānijas prognozēm, jau 2015. gadā tiks pārdoti 337,8 miljoni planšetdatoru, savukārt stacionārie un portatīvie datori tiks realizēti kopā 292,2 miljonos vienību.

Kopumā ir novērojama tendence stacionāros datorus nomainīt pret mobilākām iekārtām, tādēļ šī tirgus segmenta samazināšanās nav liels pārsteigums. Bet neraugoties uz to, plānots, ka Microsoft saglabās savu izaugsmi, tiesa gan, lēnākos tempos.

Visveiksmīgākais būs mobilo tālruņu tirgus segments, kas turpinās pārdot vairāk ierīču, nekā visi pārējie tirgi kopā. Plānojams, ka šogad tiks realizēti 1,8 miljardi tālruņu, savukārt 2017. gadā to skaits sasniegs 2,1 miljardu.

nexus7_ipad_mini

Saistītās tēmas: planšetdatoriportatīvie datori

Izsaki savu viedokli