Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau iepriekš esam vēstījuši, ka Google Chrome operētājsistēmas ierīces “audzē muskuļus” un lēnām sāk kļūt par draudu Windows operētājsistēmas darbinātajiem portatīvajiem datoriem. Šo tendenci apstiprina arī analītiķu kompānijas ABI Research darbinieki.

Lai arī bija nepieciešams laiks, kamēr Chromebook datori iekaroja vērā ņemamu popularitāti, tagad tirgus iekarošanas ātrums ir būtiski palielinājies, liecina kompānijas ABI Research sniegtā informācija.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, gada trešajā ceturksnī Chromebook datoru noiets ir palielinājies par 67 procentiem. Turklāt, ja šāda tendence turpināsies, analītiķi prognozē, ka gada beigās realizētais ierīču apjoms būs divreiz lielāks, ja salīdzina ar pagājušajā gadā pārdoto Chrome OS portatīvo datoru skaitu. Vienlaikus gan analītiķi velk paralēles ar netbook datoru klasi, kas īsā laikā iemantoja lielu popularitāti, taču tikpat ātri arī zaudēja to.

Lielākā daļa jeb 78 procenti no Chromebook datoriem ir pārdoti Ziemeļamerikā, savukārt pieprasījuma pieaugums pēc šīm ierīcēm citos tirgos – Āzijas Klusā okeāna piekrastes valstīs un Rietumeiropā – tiek gaidīts jau tuvāko gadu laikā. Abi pieminētie reģioni izceļas ar visai augstu biznesa klases ierīču īpatsvaru, kas sasniedz 75 procentus no pārdotajām vienībām.

Analītiķu dati liecina, ka populārākais Chromebook ierīču ražotājs ir Acer, tam seko Samsung, bet trešo vietu ieņem HP. Jāatzīmē, ka pieminētie trīs ražotāji ir piegādājuši 74 procentus no visiem Chromebook datoriem.

hp_chromebook_11

Saistītās tēmas: chromebook

Izsaki savu viedokli