Aktuāls

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi

”Fidget Spinner” nav miris – izgatavots tālrunis ar iestrādātu gultni

Tālruņi, mobilās ierīces

Vairums jauniešu labprātāk iegādātos ”iPhone”, nevis ”Android” viedtālruņus

Tālruņi, mobilās ierīces

Lai arī esam pieraduši redzēt, kā Android operētājsistēma uzstāda arvien jaunus noieta un tirgus sadalījuma rekordus, domājams, ka tagad šī tendence ir apstājusies, liecina The Wall Street Journal sniegtā informācija.

Analītiķu kompānijas Strategy Analytics dati vēsta, ka šā gada trešajā ceturksnī Android operētājsistēmas ierīču īpatsvars ir samazinājies par procentu. Lai arī daudziem šāds notikumu scenārijs varētu šķists negaidīts, analītiķi mierina, ka Android operētājsistēma ir nonākusi punktā, kas jau tika gaidīts.

Esošo situāciju iezīmē divu pēdējo ceturkšņu dati. Gada otrajā ceturksnī Android operētājsistēmas ierīces sastādīja 85 procentus no tirgus, savukārt trešajā ceturksnī – 84 procentus. Atlikušos 16 procentus savā starpā sadalīja iOS (12%), Windows Phone (3%) un BlackBerry (1%).

Analītiķi norāda, ka pie Android procenta pazušanas ir vainīgi ne tikai Apple jaunākie viedtālruņi, bet arī fakts, ka operētājsistēmas tālākas izaugsmes iespējas uz konkurentu rēķina ir visai ierobežotas.

Tiesa, tas gan nenozīmē, ka Android viedo ierīču noiets sācis samazināties. Viedo ierīču tirgus turpina attīstīties tik strauji, ka pat tirgus īpatsvara samazinājums, neatspoguļojas noieta samazinājumā.

Android-Army-1

Saistītās tēmas: androidioswindows phone

Izsaki savu viedokli