Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

ASV Federālā tirdzniecības komisija pārtraukusi pasaulē lielākās surogātpasta izplatītāju grupas darbību, vēsta The New York Times. Surogātpasta apkarotāju aprindās šī grupa bija pazīstama ar nosaukumu HerbalKing, jo tā sauc produktu, kuru grupa reklamēja. HerbalKing spamotāji bija no Austrālijas, Jaunzēlandes, Indijas, Ķīnas, Krievijas, Kanādas un ASV. Grupu vadīja amerikānis Džodijs Smits un Austrālijā dzīvojošais Jaunzēlandes pilsonis Lenss Etkinsons. Ar surogātpasta sūtīšanu nopelnīto naudu HerbalKing «atmazgāja», izmantojot kādu pusduci kompāniju, kuras bija nodibinājuši grupas vadoņi.

Kompānija SpamHaus apgalvo, ka vienā brīdī HerbalKing sūtījusi trešo daļu no visa internetā izplatītā surogātpasta. Vienā no viņu botu tīkliem, Mega-D, bija iekļauti 35 000 datoru, un šis tīkls ik dienu sūtīja apmēram 10 miljardu vēstuļu. Spamotāji reklamēja gan dažādus medicīniskus preparātus, gan dārgu pulksteņu kopijas.

Lenss Etkinsons jau agrāk ir bijis apsūdzēts surogātpasta izplatīšanā. Tiesa 2005. gadā viņam lika samaksāt soda naudu 2,2 miljonu dolāru apmērā.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli