Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

ASV Senāta juridiskā apakškomiteja likumdevējiem iesniegusi izskatīšanai jaunu likumu par cīņu ar kibernoziegumiem – Cyber Crime Act. Tas federālajām varas iestādēm ļaus vajāt botu tīklu īpašniekus un noteikt lielāku kompensāciju par zaudējumiem, kas radušies identitātes zādzības rezultātā. Likums, kurus izstrādājis republikāņu senators Orins P. Hačs kopā ar savu kolēģi no Demokrātiskās partijas Džozefu Baidenu, būs daļa no plaša likumprojekta, kas regulēs ar identitātes zādzību saistītus jautājumus. Minētais likumprojekts, Identity Theft Enforcement and Restitution Act, patlaban tiek pilnveidots un drīzumā tiks iesniegts izskatīšanai Senātā, vēstī Heise-Security.co.uk.

“Likums par kibernoziedzību” ļaus pārvarēt līdzšinējās likumdošanas ierobežojumus, kuru dēļ daudzi kibernoziedznieki tiek cauri bez soda. Pašlaik federālās varas iestādes ar datornoziegumu izmeklēšanu nodarbojas tikai tad, ja zaudējumu summa uz vienu datoru ir vismaz 5000 ASV dolāru. Ja likumprojektu pieņems, tad federālo iestāžu kompetencē būs datornoziegumi, kuru rezultātā minimāli zaudējumi tiek nodarīti daudziem datoriem. Botu tīkli nodara tieši šāda veida kaitējumu.

Likumprojektā noteikts arī jauns nozieguma veids – identitātes vai citu datu zādzības draudi peļņas gūšanas nolūkā, t.i., šantāža, draudot ar datu zādzību.

Saskaņā ar jauno likumu, identitātes zādzības rezultātā nodarīto zaudējumu apmēra aprēķinos tiks ņemts vērā laiks, kāds nepieciešams konfidencialitātes atjaunošanai, piemēram, jaunas maksājumu kartes saņemšanai. Pašlaik likums ļauj ņemt vērā tikai faktiskos finanšu zaudējumus.

Izsaki savu viedokli