Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

AMD ir izlēmis turpināt ražot čipsetus, kas paredzēti Intel procesoriem. Pirms AMD bija nopircis ATI, šī kompānija bija īsā laikā kļuvusi par trešo lielāko čipsetu ražotāju pasaulē aiz Intel un Nvidia, un apmierināja aptuveni 10% no kopējā tirgus pieprasījuma. Taču pēc šī darījuma tika sagaidīts, ka lietas mainīsies, jo šķita tīri ideoloģiski nepareizi, ka AMD varētu ražot čipsetus savam konkurentam Intel, vienubrīd pat klīda runas, ka Intel esot atņēmis AMD to ražošanas atļauju, taču tās vēlāk tik noliegtas.

Par spīti tam visam, ir parādījušās ziņas, ka AMD turpinot darbu pie pavisam jaunu, Intel procesoriem paredzētu, čipsetu izstrādes. Kompānija netēmējot uz neko augstu šajā tirgus sfērā, taču jau iegūtās pozīcijas Intel čipsetu tirdzniecībā tā plāno noturēt. Tiek uzsvērts arī tas, ka šāda rīcība nekādā veidā neietekmēšot viņu attiecības ar Nvidia, kas ražo „lāča tiesu” no AMD procesoriem paredzētajiem čipsetiem.

Laikā, kad AMD un ATI apvienošana vēl bija tikai baumu līmenī, par vienu no galvenajiem šāda darījuma veicinātājiem toreiz tika minēta AMD iespēja turpmāk ražot Centrino veida mobilās platformas. Taču, nesenā intervijā AMD mārketinga viceprezidents Johans Polsters (Jochen Polster) šādu notikumu pavērsienu noliedza sakot, ka tā AMD būtu ļoti nepiemērota stratēģija.

Varbūt tas ir tikai virspusēs iespaids, kas radies dēļ visu faktu publiskas nepieejamības, bet vai AMD tiešām ir kaut ko ieguvis no ATI nopirkšanas? Līdz šim no tā ir cēlušies tikai lērums nokavētu produktu iznākšanas termiņu, peļņas kritumi, parādi un pat baumas par iespējamo AMD pārpirkšanu.

Izsaki savu viedokli