Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

CeBit izstādes laikā AMD publikai ir atklājis vairākus interesantus nākotnes plānus. Galvenā uzmanība tika likta uz kādu nākotnes platformu, kas slēpjas aiz segvārda Torrenza. Šīs platformas pamatideja ir apvienot vairākus specifiskiem uzdevumiem paredzētus procesorus (jeb paātrinātājus) vienā sistēmā, tādejādi sasniedzot konkrētajās jomās daudz labākus rezultātus nekā jebkad spētu sistēma ar ikdienišķu procesoru. Torrenza platformai būs vismaz divi soketi (ligzdas), kuri abi atbalstīs paātrinātos procesorus.

Paātrinātais procesors ir tikai vēl viens veids kā nodēvēt jau zināmu slavu iemantojušos AMD Fusion procesorus – centrālā un grafiskā procesora apvienojumu. Ir paklīdušas ziņas par vēl citiem līdzīgiem projektiem, piemēram, Clearspeed gatavoto CSX600 specifisko matemātikas procesoru. Interesanti, ka Torrenza platformai esot arī nopietna saistība ar lieldatoru Roadrunner, kas sevī apvienos AMD Opteron un IBM Cell procesorus. Izskanējis arī apgalvojums, ka Torrenza netiks ierobežota ar procesora ligzdu skaitu, jo tās vajadzībām būšot iespējams izmantot arī PCI-E slotus.

Kā jau vienmēr, kamēr AMD gozējas saulītē ar vairākiem skaļiem paziņojumiem, Intel cītīgi strādā pie saviem nākotnes projektiem. Šobrīd tiekot strādāts pie tehnoloģijas, kas savos pamatos būs līdzīga AMD HTT – procesorā integrēta atmiņas kontroliera. Intel tai devis visai interesantu nosaukumu – CSI. Tāpat cik zināms kompānija plāno izziņot savu atbildi Torrenza platformai jau 2008. gada vidū.

Ziņas avots: DailyTech

Izsaki savu viedokli