Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

AMD atklājis detaļas par jauno Phenom procesoru ekonomisko saimi “Phenom GE”. Izrādās, ka šie AMD K10 procesori patērēs tikai 45 vatus elektrības. Laikā, kad jaudīgākās video kartes patērē teju vai 300 vatus un iespaidīgie četru kodolu procesori vairāk kā 100, AMD Phenom GE ir tieši tas, kas taupīgam bet prasīgam datora lietotājam nepieciešams. Ar “Phenom” zīmolu AMD marķēs procesorus ar jauno K10 arhitektūru, kas, spriežot pēc pašreiz pieejamajiem testu rezultātiem, garantēs mūsdienu prasībām atbilstošu veiktspēju. Plānots, ka elektrību taupošā Phenom GE sērija tirgū parādīsies īsi pēc Phenom GS modeļu debijas 2007. gada beigās.

Phenom GS procesoru enerģijas patēriņš ir 65 – 89 vati, kamēr GE sērijas procesori iztiks ar 45 vatiem – gluži kā BE sērijas Athlon 64 X2. Pašlaik zināms, ka GE modeļa kodu nesīs pavisam trīs procesori – GE-6600, GE-6500 un GE-6400 ar 2,3, 2,1 un 1,9 gigahercu frekvencēm. Interesanti, ka procesoru numerācija ļoti līdzinās Intel Core 2 Duo. Takts frekvences gan tomēr nesakrīt – Intel Core 2 Duo E6600 taktēts par 100 Mhz ātrāk nekā GE-6600.

Visi trīs 45 vatu Phenom X2 GE procesori pārdošanā nonāks vienlaicīgi – nākamā gada pirmā ceturkšņa beigās. Vislielāko interesi par šiem modeļiem izrādīs kluso un kompakto sistēmu ražotāji, kā arī tie, kam ļoti rūp katrs santīms, ko nākas izdot nomaksājot mūžam augošos elektrības rēķinus.

Izsaki savu viedokli