Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

2003 gada 31. janvārī AMD beidzot nāca klajā ar jaunumiem par jaunāko procesoru iznākšanas termiņiem, daudz skaidrāk un precīzāk iezīmējot iepriekš paziņotos termiņus. Daudz precīzāki termiņi tikai noteikti, gan attiecībā uz Hammer, gan uz Barton bāzētiem procesoriem. Pēdējā laikā parasti skaļā procesoru niša bija tā kā mazliet pieklususi un visapkārt bija iestājies tāds nervozs klusums. Klusēja gan AMD, gan Intel – tā it kā tie savu būtu jau pateikuši un tiem vairs nebūtu ko teikt. It kā jau gan AMD, gan Intel savos paziņojumos bija jau daudz maz pavirši ieskicējis 2003. gada aprises. Tomēr šīs atbildes, ko sniedza AMD un Intel par nākamā(tagad jau šī) gada plāniem drīzāk tikai vēl vairāk uzkurināja spriedzi nevis sniedza atbildes. Ziņas par to ka AMD nāks klajā ar savu Barton(Pēdējais XP kodols) un Hammer iznāks 2003. gada pirmajā ceturksnī(Februārī jeb Martā) bija novecojušas un neprecīzas, bet jaunu nebija. Tāpēc viss, kas atlika bija nervozi ošņāt gaisu un nogaidīt, tāpat kā to darīja AMD un Intel.

Beidzot, tomēr, neziņas plīvurs vismaz daļēji ir noslīdējis un AMD miglainajā 2003. gada bildē ir ievilcis daudz noteiktākas līnijas un aprises.
Galveno uzsvaru AMD savā paziņojumā liek uz jaunajiem 64-bitu procesoriem Opteron, kuri principā bāzēti uz jaunās Hammer tehnoloģijas. Opteron procesori, gan nebūs paredzēti PC procesoru tirgum, bet apkalpos serveru un darbstaciju tirgus segmentu. Opteron oficiālais dzimšanas datums nosprausts 22. Aprīliī, kad AMD iepazīstinās ar savu veikumu plašākas aprindas.
Athlon-64, kā to apstiprina AMD, diemžēl, mēs redzēsim tikai šī gada rudenī – konkrētāk 2003. gada septembrī.

Tomēr priecējošās ziņas ir tādas, ka jau 10. februārī saules gaismu ieraudzīs pirmais Barton, jeb kā tas pazīstams plašākās aprindās AthlonXP 3000+. Barton ir pēdējais posms vecās Athlon tehnoloģijas evolūcijā un 2003. gada septembrī to nomainīs jaunās paaudzes Hammer procesori.

Athlon-64 procesoru atbīdīšana uz Septembri ir lai arī varbūt ne iepriecinošs, bet savā ziņā loģisks solis no AMD puses, jo pēc iepriekšējām skicēm nebija atstāta vieta Barton procesoriem, kas ir jau sen plānots un neiztrūkstošs posms. Pēc iepriekšējām aprisēm tiem bija jāiznāk tikai dažus mēnešus pirms Athlon-64, kas protams nav pietiekams laiks, lai Barton ieskrietos parādītu uz ko ir spējīgs. Tāpēc Hammer arhitektūras ieviešana tika reducēta tikai uz Serveru un Darbstaciju segmentu(t.i. Opteron), atstājot PC procesoru tirgu mazā brāļa Barton pārraudzībā.

Šie notikumi, protams, arī lielā mērā saistīti ar Intel pasivitāti, jo Intel 2003. gadu vismaz sākotnēji ieskicējis, kā salīdzinoši mierīgu un pataisījis to savā ziņā par tādu kā atslodzes gadu. Tāpēc AMD nav nekādas vajadzības pa galvu pa kaklu steigties ar pilnu krūti ieviest Hammer tehnoloģiju, jo tirgus vēl nav nobriedis šādiem PC procesoriem. Tā vietā AMD mums pasniedz Barton, kas pagaidām ir daudz optimālāks un arī lētāks risinājums.

Barton atšķirsies no Thoroughbred(iepriekšējais XP kodols) galvenokārt ar lielāku otrā līmeņa kešatmiņu un augstākām darbības frekfencēm, kas sola labu veiktspējas pieaugumu.
AthlonXP 3200+ AMD domā ieviest tikai kaut kad 2003. gada vidū, kas arī liecina par AMD izvēlēto pasīvo politiku.

www.amd.com

Izsaki savu viedokli