Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā vēsta Spiegel.de, jau tuvākajā laikā AMD pārtrauks jebkādas saistības ar kibersporta aktivitāšu sponsorēšanu un Intel varētu būt to nākamais sekotājs. Iemesli? Mums jau labi zināmie – ekonomiskā krīze, kas arī AMD ir skārusi pietiekoši nopietni, lai apdomātu un apsvērtu visus savus nākotnes soļus saistībā ar sponsorēšanu.

AMD pārstāvis Frīdriks Gonzalezs ieminējās, ka starp pirmajiem cietējiem būs (arī Baltijā) labi pazīstamā WCG līga un vācu SK Gaming klans.

Šis arī nav pirmā AMD un kādas kibersporta apvienības attiecību pārtraukšana pēdējo mēnešu laikā – pavisam nesen tika pasūtīts arī mTw klans. Šis solis tika uzskatīts par pirmo no AMD puses, naudas taupīšanas nolūkos un atteikšanās no kibersporta atbalstīšanas.

Lieki piebilst – kamēr AMD bija kā galvenais mTw komandas sponsors, labam Warcraft III spēlētājam tika maksāta visnotaļ ievērojama naudas summa katru mēnesi (var to saukt arī par algu) – 500 līdz 600 eiro. Tas bija vecajos, labajos laikos atpakaļ. Pēdējā laikā (pie mums tajos laikos bija iestājusies Trekno Gadu fāze) mēneša maksa bija uzkāpusi jau līdz 1000 – 2000 eiro, kā arī ceļošanas izmaksas uz turnīru norises vietām, neatkarīgi, kur tie notiek.

Intel pārstāvis Hans Verners gan noliedza iespējamo attiecību pārraušanu ar ESL līgu, norādot, ka ar to ir noslēgts ilgtermiņa līgums par tās atbalstīšanu un sponsorēšanu, taču, tajā pašā laikā arī neizslēdza iespēju, ka pēc CeBIT, kompānija varētu savus plānus arī krasi mainīt un atteikties no galvenā sponsora lomas, un līdzīgi kā AMD – aiziet no kibersporta atbalstīšanas.

Tagad vien atliek iedomāties, cik pamatīgi cietīs kibersports 2009. gadā, kad no tā jau ir visai pārliecinoši atteikusies AMD kompānija, kas bija viens no pamatiem jau minētajai WCG līgai un SK Gaming klanam (neskaitot vēl veselu lērumu mazāk nozīmīgu apvienību ar ar kurām kompānijai bija saistības, piemēram, LowLandLions, FragDominant un Team Speed-Link) un tai uz pēdām min arī Intel.

Izsaki savu viedokli