Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Arī AMD CES izstādes laikā mums atnesa pāris pārsteigumus. Pirmais no tiem ir jauns APU, jeb akselerētais procesors – Trinity, kas balstīts uz Piledrive kodola, taču otrs pārsteigums ir AMD atbilde Intel Thunderbolt  ātrajam savienojuma standarta.
Trinity APU procesors sevī ietver arī grafisko procesoru(kā jau visi AMD APU procesori), kas nereti mēdz būt atsevišķs, un tieši šos apvienotos procesorus AMD dēvē par APU.

AMD pieminēja, ka izlaistas tiks trīs dažādas Trinity APU versijas – stacionārajiem datoriem, protatīvajiem datoriem, kā arī ultrabook tipa plānajiem un vieglajiem datoriem. Visvairāk AMD šoreiz ir tēmējuši tieši uz pēdējo – vieglo un plāno datoru kategoriju. Šīs kategorijas procesori pie slodzes patērēs tikai 17 vatus elektroenerģijas, kas, salīdzinājumā ar pašreizējās paaudzes APU 35 vatiem, ir apbrīnojami maz.

Lai pierādītu procesora jaudu, AMD šo jaunumu noslogoja līdz pēdējam – uz viena monitora tika darbināta Dirt 3 spēle, uz otra transkodēts video, taču trešā – atskaņota augstas izšķirtspējas filma. Taupīgais procesors ar visu tika galā pat neraustoties.

Nākamais AMD pārsteigums bija jau minētais Lightning Bolt – atbilde Intel Thunderbolt tehnoloģijai. Kamēr Intel Thunderbolt tik tiešām piedāvā labu ātrumu un citas priekšrocības, tehnoloģiju kontrolējošais čips nemaz nav tik lēts, AMD Lightning Bolt, turpretim, solās būt budžeta klases risinājums ar ļoti līdzīgu veiktspēju. AMD sola, ka caur vienu Lightning Bolt kabeli varēs pieslēgt četrus monitorus un vairākas USB 3.0 ierīces. Tiesa, ja izvēlamies augstās FullHD izšķirtspējas monitorus, Lightning Bolt panesīs tikai divus eksemplārus, tā pat, arī USB 3.0 ātrums būs nedaudz ierobežots, taču, kopumā ņemot, tehnoloģija priekš savas cenas un vienkāršības ir satriecoša.

Saistītās tēmas: amdapulightning bolttrinity

Izsaki savu viedokli