Aktuāls

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi

”Fidget Spinner” nav miris – izgatavots tālrunis ar iestrādātu gultni

Tālruņi, mobilās ierīces

Vairums jauniešu labprātāk iegādātos ”iPhone”, nevis ”Android” viedtālruņus

Tālruņi, mobilās ierīces

Amazon grāmata veikals pēdējos gados izpelnījies iespaidīgu popularitāti. Uz to norāda ne tikai fakts, ka kopējais pieejamo grāmatu skaits jau sen pārsniedzis 3 miljonus, bet arī ziņas, ka kompānijai tas ienes visnotaļ cienījamu peļņu.

Tiesa, kāds rakstnieks un Amazon servisa darbības principa zinātājs atklāj, ka populārais e-grāmatu serviss slēpj arī vairākus negatīvus aspektus.

Viņa novērojumi liecina, ka dotajā brīdī Amazon piedāvā iegādāties aptuveni 3,4 miljonus e-grāmatu. Šis skaitlis gan nepārtraukti aug un vidēji stundā tiek pievienotas 12 jaunas grāmatas, kas nozīmē, ka Amazon digitālajā plauktā katrās piecās minūtēs parādās jauna grāmata.

Liela daļa no jauno grāmatu pievienotājiem ir uzskatāmi par pašdarbniekiem, kas izmēģinājuši spēkus “lielajā” pasaulē un cer iemantot popularitāti un, iespējams, arī bagātību.

Tiesa, viņu cerības, visticamāk, tiks apraktas, jo jauno grāmatu vilnis gluži vai nogremdē jauno autoru potenciālu. Turklāt arī jau zināmiem un populāriem autoriem lielais e-grāmatu pieplūdums nedara labu.

Lielā konkurence liek pat tādiem zināmiem autoriem kā Amanda Hokinga (pārdevusi papīra grāmatas vairākos miljonos eksemplāru) pārdot e-grāmatas par ļoti zemām cenām vai pat piedāvāt tās par brīvu. Tam par iemeslu kalpo arī fakts, ka lietotāji arvien retāk izvēlas iegādāties grāmatas, kuru cena pārsniedz 10 dolārus, dodot priekšroku vairākām lētām grāmatām no mazāk pazīstamiem autoriem.

No vienas puses Amazon serviss ļauj jaunajiem rakstniekiem cerēt uz atpazīstamību, taču no otras puses jauno censoņu ir tik daudz, ka ne tikai viņi paši pazūd pelēcības jūrā, bet arī gremdē vairākus jau pazīstamos autorus.

amazonlogo

.

Saistītās tēmas: amazon

Izsaki savu viedokli