Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

Mobilo telefonu lietotāju prasības tikai pieaug. Ir nepieciešams ātrāks, kvalitatīvāks un lētāks tīkla pārklājums. Pagaidām, vienīgais veids, kā telekomunikāciju operatori risina šo problēmu, ir būvējot arvien vairāk torņu, taču visiem ir skaidrs, ka tas nav izdevīgi un ir jābūt citam risinājumam. Līdz šim, neviens nebija izstrādājis daudzsološu veidu, kā aizstāt šos torņus, taču kompānija Alcatel-Lucent apgalvo, ka viņu izgudrotā 2.5 collu lielā ierīce uz to būs spējīga.

7. februārī kompānija Alcatel-Lucent (ALU) prezentēja pavisam mazu, 2.5 collu lielu ierīci, kas ir spējīga nodrošināt mobilā tīkla pārklājumu. Šī ierīces ir nosaukta par lightRadio, tā nodrošina gan 2G, gan 3G signālus. Kompānija apgalvo, ka kamēr vien šī ierīce būs pievienota pie elektrības, tā nodrošinās tīkla pārklājumu salīdzinoši plašā rādiusā.  „Šī ierīce pilnībā izmainīs veidu, kā tiek tiek būvēts mobilo tīklu pārklājums” saka Alcatel-Lucent vadītājs.

Vairāki mobilo tīklu operatori ir ieinteresēti šajā tehnoloģijā. Sākumā lightRadio varētu izmantot, lai aizpildītu mazus caurumus tīkla pārklājumā, taču ar laiku tie varētu gandrīz pilnībā aizstāt neefektīvos un dārgos telekomunikāciju torņus.
lightRadio ir pirmais, daudzsološais mēģinājums aizstāt telekomunikāciju torņus, un ja ne tuvākajā laikā, tad noteikti vēlāk, torņi tiks aizstāti ar ko efektīvāku.

Saistītās tēmas: mobilie tālruņi

Izsaki savu viedokli