Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

4Ghz!?! bet vai tas maz ir iespējams? Izrādās, ka ir un neskatoties uz to, ka tikai nesen tika pārkāpta 3Ghz robeža, kāds ir gandrīz vai nekaunīgi pārkāpis 4Ghz robežai. Pie tam izrādās, ka šis pārkāpējs nav ne Intel ne AMD un tas savā ziņā ir arī likumsakarīgi, jo 4Ghz gan priekš AMD, gan Intel būtu kaut kā pārāk daudz šim mirklim. Šis pārkāpējs, protams, ir neviens cits kā trakie overklock|otāji, kuri lieku reizi demonstrē, ko attiecīgos apstākļos var dabūt laukā no P4. Nekur tālu nav jāmeklē arī pats šī pasākuma iniciators – tas ir visiem zināmais toms hardware guide(THG), kas jau ne vienu reizi vien ir paspīdējuši ar tamlīdzīgiem sasniegumiem, pārsizdami visā pasaulē esošos overklock|eru sasniegtos neoficiālos ātruma rekordiņus.
Overklocking|s atsevišķam kontingentam neapšaubāmi ir ne tikai nodarbošanās vai hobijs, bet dzīvesveids vai pat filozofija un dažreiz atliek tikai pabrīnīties, kādas tik ierīces netiek iepirktas, un kādās tik neiedomājamās kombinācijās tās tiek samontētas kopā, lai mums visiem pazīstamo ikdienišķo PC pārvērstu neatpazīstamā fantastikas filmas cienīgā aparātā, lai tikai procesoru uzdzītu vēl par pāris simtiem Mhz.

Šoreiz THG inženieri(kā viņiem pašiem patīk sevi dēvēt), šķiet, ir pārspējuši paši sevi – ar vairāku diezgan iespaidīgu aparātu palīdzību jaunais 3.06 Ghz P4 tika pārvērsts 4,122Ghz monstrā. Turklāt šī te frekfence netika sasniegta tikai uz īsu brīdi, kā citos gadījumos, kas arī paši par sevi droši vien ir ievērojami, taču nobāl uz THG sasnieguma fona. THG uzmeistarotā sistēma ne vien sasniedz 4,122Ghz takts frekfenci, bet ir pilnībā stabila un spējīga darboties un kalpot kā jebkura cita PC sistēma. Tāds risinājums, protams, ir diezgan neracionāls un diez vai būs piemērots ikdienas lietošanai – šīs sistēmas patērētā enerģija vien pārsniedz 400W – toties gandarījums par paveikto vismaz pašiem THG inženieriem netrūkst.
Šīs sistēmas konfigurācijā ietilpst Asus P4G8X plate(Intel 7205 čipsets), Corsair DDR400 CL2 atmiņa, Radeon 9700 un protams dzesēšanas sistēma, kas kā jau jūs to varat noprast nav parasts cooler|is. Šīs unikālās dzesēšanas sistēma ar ārkārtīgi spēcīga gaisa kompresora palīdzību uztur temperatūru mīnus 52 grādi pēc celsija – nē te nav nekādas kļūdas, viss ir tieši tā. Pateicoties šai sistēmai, kā to var redzēt šeit, procesora virsmas temperatūra nekad nepārsniedz mīnus 10 grādus pēc celsija, kas protams ir lielisks priekšnosacījums procesora uzdzīšanai. Tomēr arī pie tik ideāliem nosacījumiem tikai divus no trīs atvestajiem 3.06Ghz P4 procesoriem bija pakļaujami tik pamatīgai “uzdzīšanai” – trešais “atlūza” kaut kur apmēram pie 3.8Ghz. Un nav jau arī nekāds brīnums – pat priekš elastīgā P4 šādā “uzdzīšana” ir diezgan liela procesora spīdzināšana. FSB tika palielināts uz 179, kas rezultātā dod 716Mhz maģistrāles ātrumu(Quadpumped). Šādu spīdzināšanu neizturēja arī Rambus PC1066 atmiņa, tāpēc tā tika aizvietota ar Corsair DDR400 CL2 atmiņu, kas testos, kas, protams, tika veikti pēc šīs sistēmas uzstellēšanas, beigu beigās uzrāda pat labākus rezultātus par Rambus 533Mhz atmiņu.

Testu rezultāti gan pilnībā pierāda, ka šajā gadījumā mērķis neattaisno līdzekļus un pat dod interesantu vielu pārdomām. Protams, šī sistēma testos uzrādīja augstākus rezultātus salīdzinājumā ar šodien tirgū pieejamajām sistēmām, tomēr daudzie testi parāda, ka iegūtais efekts, lai gan atsevišķos gadījumos(testos) ir pat diezgan iespaidīgs, bieži vien ir tikai minimāls. Tas ne tikai pierāda to, ka mājas apstākļos kaut ko tamlīdzīgu atkārtot būtu bezjēdzīgi, bet arī savā ziņā liek pārdomāt cik daudz veiktspējas ziņā P4 dos nākamais gigahercs. Lai gan jāatzīmē, ka rezultāti, kas iegūti ar “uzdzītu” un izmocītu procesoru bieži vien ir daudz vājāki par tiem, ko būtu iespējams iegūt ar frekfences ziņā līdzvērtīgu neuzdzītu procesoru(tā piemēram uzdzenot Celeron no 2Ghz uz 3Ghz iegūtais efekts drīzāk varētu tikt definēts kā defekts). Tas tā ir tāpēc, ka uzdzīts procesors(sistēma) bieži vien ir automātiski spiests palielināt pieejas un aiztures laikus pirmā un otrā līmeņa kešatmiņai, tā pat kā čipsets palielina aiztures laikus lai saglabātu darbības stabilitāti, ja tiek palielināts FSB. Rezultātā iegūtie rezultāti nav tik spīdoši kā uz to varētu cerēt pats “uzdzinējs” un procesors, kas “uzdzīts” uz 2.4Ghz reti, kad strādās tikpat ātri, kā procesors, kas ir paredzēts šai frekfencei.
Tomēr, lai arī iegūtais efekts nav nekas graujošs jau šis fakts vien pierāda, ka P4 tehnoloģijas potenciāls vēl nav izsmelts un Intel ar to droši varēs stāties pretī ne tikai 4Ghz barjerai, bet visticamāk arī 5Ghz barjerai.

Lai gan 4Ghz P4 vairākumā testu, protams, aiz muguras atstāj ne tikai savus tirgū pieejamos ciltsbrāļus, bet arī AMD high-end XP modeļus, kas vairumā gadījumu nespēj sacensties arī ar 3.06Ghz P4, visiem AMD faniem tomēr nevajadzētu nokārt degunu, jo neskatoties uz Athlon tehnoloģijas sirmo bārdu tā joprojām spītīgi turas pretī P4 lielajiem Ghz un daudzos gadījumos atstāj aiz muguras 2.8Ghz P4. Protams, absolūts šo testu līderis ir 4Ghz P4 un tas būtu dīvaini ja tā nebūtu.
Vairāk par to visu un testu rezultātiem droši varat uzzināt www.tomshardware.com. Tur jums pat būs iespēja lejupielādēt kādu video gabaliņu, kas demonstrē šī nezvēra veiktspēju:).
Tomēr no viena kārdinājuma es nevarēju atturēties un lai šai sakarā piedod man Intel fani, tomēr es ceru, ka šī bilde liks pasmaidīt visiem AMD faniem un saņemt beidzamos spēkus lai beidzot sagaidītu Hammer:).

Izsaki savu viedokli