Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft Latvia aicina Latvijas IT izstrādātājus līdz 28. aprīlim izstrādāt savu lietojumu vai spēli, publicēt to Windows Store ar izstrādātāja kontu, kurš reģistrēts Latvijas teritorijā, un pieteikt Windows 8 programmu izstrādes konkursam lapā http://w8lv.promorc.com.

Konkursā var piedalīties maksas un bezmaksas lietojumi, kas izstrādāti C++, C#, VB, XAML un Javascript programmēšanas valodā. Īpaši tiek gaidīti lietojumi un spēles, kuras paredzētas Latvijas Windows 8 lietotājiem un bērnu izglītošanai. Konkursa dalībnieki tiks vērtēti četrās kategorijās — labākais lietojums, labākā spēle, labākais izglītojošais lietojums vai spēle, publikas favorīts (uzvarētājs tiks noteikts pēc balsojuma rezultātiem konkursa mājas lapā). Visi uzvarētāji saņems vērtīgas balvas no Microsoft un konkursa partneriem — Samsung, AdDuplex, Skype, PluralSight. Konkursa organizatori iesaka lietotnes reģistrācijai Windows Store plānot aptuveni divas nedēļas laika.

 “Latvijas izstrādātāji jau iepriekš ir pierādījuši savu interesi un spējas veidot Windows 8 lietotnes. Piemēram, marta beigās notikušajā Windows 8 CodeCamp pasākumā Rīgā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits — vairāk kā 70 izstrādātāju. Divu dienu laikā tika izveidots 21 jauns funkcionējošu Windows 8 lietojumprogrammu prototipi. Starp interesantākajiem jāmin — cīņas mākslas capoeira lietotne, kas māca apgūt pareizās kustības un to secību, Metronome — to novērtēs topošie mūziķi, Travel Latvia — paredzēta ikvienam, kurš grib apceļot Latviju un uzzināt vairāk par to, dažādas spēles — Wacky Checkers, Sleepy Sheep, Tamagotchi un citas. Arī šīm lietotnēm ir iespēja pacīnīties par balvu programmu izstrādes konkursā,” par Latvijas izstrādātāju aktivitāti gandarīts Tautvīds Dagis (Tautvydas Dagys), Microsoft Lietuva pārstāvis Tautvydas Dagis, izstrādes rīku un platformu evaņģēlists.

Capeira

 „Piedaloties Windows 8 CodeCamp, izveidojām prototipu Capoeira Sequences app – šī lietojumprogramma noderēs visiem capoeira interesentiem. Capoeira ir Brazīlijas izcelsmes sporta veids, kas apvieno cīņas mākslu, deju un mūziku. Capoeira Sequences app palīdz apgūt un iegaumēt capoeira kustību secību,” par savu projektu stāsta Emil Syundyukov, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes students, kurš to izstrādājis kopā ar diviem komandas biedriem, brāļiem Kārli un Jāni Upīšiem. Visi trīs komandas biedri jau septiņus gadus nodarbojas ar capoeira un uzskata, ka šāda lietojumprogramma palīdzēs ne tikai apgūt, bet arī popularizēt šo sporta veidu Latvijā. „Noteikti piedalīsimies Windows 8 programmu izstrādes konkursā, jo tā ir lieliska iespēja iemācīties ko jaunu, satikt citus profesionāļus, dalīties idejās, parādīt savas spējas. Izstrādāt Windows 8 programmas nav nemaz tik sarežģīti, īpaši, ja var saņemt Microsoft profesionāļu atbalstu. Mums tas ļoti noderēja, jo iepriekš nebijām veidojoši Windows 8 programmas,” turpina E. Syundyukov.Capeira2

 Jānis Skuja kopā ar saviem komandas biedriem Janu Pavlovu, Dmitriju Balceru un Lauri Radzēviču konkursam izstrādā Tamagotchi spēli. „Ideja izveidot Tamagotchi izrādījās diezgan sarežģīta programmēšanas ziņā, tomēr nolēmām to attīstīt, jo Tamagotchi ir ļoti populāra spēle Android vidē, bet Windows Store tāda vēl nav pieejama. Nolēmām piedalīties Windows 8 CodeCamp, jo iepriekš Windows 8 vidē nebijām strādājuši un gribējām to izmēģināt un apgūt. Pie tam Windows ir populārākā operētājsistēma pasaulē, un līdz ar jauno operētājsistēmu ieviestās inovācijas nozīmē, ka lietotne būs pieejama ļoti daudziem lietotājiem – tā ir lieliska iespēja nopelnīt ar savu lietotni un kļūt populāriem. Viegli nebija, bet divu dienu laikā tikām līdz glītam prototipam. Turpinām strādāt un ceram paspēt līdz mēneša beigām lietotni pabeigt un piedalīties ar to konkursā. Domāju, ka arī pēc konkursa turpināsim strādāt pie šīs spēles tālākas attīstīšanas, un tā varētu kļūt samērā populāra un konkurētspējīga,” stāsta Jānis Skuja, Latvijas Lauksaimniecības universitātes IT students, Java programmētājs. „Noteikti iesaku arī citiem studentiem piedalīties šādos pasākumos, jo tas ļauj apgūt daudz jaunu lietu.”

 Vairāk informācijas par konkursu — šeit.

Saistītās tēmas: microsoft

Izsaki savu viedokli