Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Parādoties skārienjutīgajiem displejiem draudzīgajam Windows Metro interfeisam, aizvien biežāk ražotāji piedāvāja ierīces, kas nojauc robežu starp planšetdatoru un portatīvo datoru kā divām atsevišķām ierīcēm. Šodien aplūkosim vienu no šādiem gadžetiem – Acer Aspire Switch 10 planšetdatora un kompakta portatīvā datora hibrīdu, kuru darbina pilnvērtīga Windows 8.1 operētājsistēma.

IMG_7640Dizains

Gan planšetdatora, gan arī klaviatūras daļa ir veidotas no metāliskas krāsas plastmasas, izņemot planšetdatora aizmugurējo paneli – tā uzbūvē izmantots alumīnijs. Planšetdatora priekšpuses lielāko daļu, kā jau tas pienākas, aizņem displejs, kurš ieskauts diezgan platā, melnas krāsas rāmī. Displejs ir pārklāts ar trešās paaudzes Gorilla Glass aizsargstiklu. Virs displeja, melnajā rāmī paslēpta kamera, kas papildus foto, spēj uzņemt 1920×1080 pikseļu izšķirtspējas video. Planšetdatora priekšpuses apakšējā daļā novietoti skaļruņi. Kreisajā sānā novietota audio pieslēgvieta, ieslēgšanas/izslēgšanas un displeja bloķēšanas/atbloķēšanas taustiņš, kā arī skaļuma regulācijas taustiņi, planšetdatora labajā sānā varam atrast microSD atmiņas karšu, microUSB, micro HDMI, kā arī audio pieslēgvietas. Ierīces komplektācijā nav iekļautais pieslēgvietu pārejas, tomēr ir pieejama viena pilna izmēra USB 2.0 pieslēgvieta, kas iestrādāta klaviatūras dokstacijā.

IMG_7642

Tā kā ierīces displeja diagonāles garums ir 10.1 colla, tad jārēķinās, ka tastatūras izmērs ir aptuveni tāds pats, kā netbukiem, Taustiņi ir diezgan mazi un man bija salīdzinoši grūti pie tiem pierast, tajā pašā laikā, skārienjutīgais paliktnis gan ir ļoti ērts un ikdienas darbībās nemaz neprasījās pēc fiziskas peles.

IMG_7652

Planšetdatora daļa pie klaviatūras dokstacijas tiek piestiprināta ar magnētisku stiprinājumu un plastmasas klipšu palīdzību. Klipši novietoti uz dokstacijas. Lai arī testa laikā par tiem sūdzības neradījās, tomēr prasītos, lai klipši būtu veidoti no metāla. Dokstacijas risinājumam ir kāds būtisks pluss – displeja daļa pievienojama divos virzienos, attiecīgi Aspire Switch 10 var iegūt četras dažādas formas – planšetdatora, portatīvā datora, displeja un telts. Kopumā dokstacijas stiprinājumi atzīstami par ērti lietojamiem un labi pārdomātiem. Atliek vien pietuvināt planšetdatora daļu klaviatūrai un par pārējo parūpēsies spēcīgie magnēti, kas bez jebkādām problēmām planšetdatoru notur savā vietā arī tad, ja apgriežam ierīci kājām gaisā. Jāpiezīmē, ka klaviatūras dokstacija darbojas tikai tad, ja planšetdators ievietos ar displeju pret klaviatūru, otrādi tā ir vien statīvs.

IMG_7643

Tehniskie parametri, ātrdarbība, veiktspēja, akumulators

Mūsu apskatītā Acer Aspire Switch 10 tehniskie parametri:

  • Intel Atom Z3745 četru kodolu centrālais procesors, kurš darbojas 1.33 gigahercu takts frekvencē
  • 2GB DDR3 operatīvā atmiņa
  • 32GB SSD tipa atmiņa
  • 10.1 collas displejs, 1366×768 pikseļu izšķirtspēja
  • 32 bitu Windows 8.1 operētājsistēma
  • Planšetdatora svars – 590 grami, svars komplektā ar klaviatūru – 1114 grami

IMG_7647

Kopumā ierīces ātrdarbība vērtējama kā diezgan laba, pie noteikuma, ja neveicam resursietilpīgus uzdevumus. Ikdienas standarta darbībās, tādās kā sērfošana tīmeklī, ieskaitot YouTube HD vērošanu, darbu ar saziņas un biroja aplikācijām aiztures nav jūtamas. Kā jau noprotams, tad spēlīšu cienītājiem šī nebūs pati piemērotākā ierīce, tomēr kāds vienkāršs laika kavēklis tai būs pa spēkam. Tādā sintētiskajā veikstpējas testā kā Geekbench 3, Acer Aspire Switch 10 spēja sakrāt 2607 punktus. HD Tune Pro cietā diska ātrdarbības testā vidējais datu lasīšanas ātrums sasniedz 68.2 megabaitus sekundē, piekļuves laiks – 0.514ms.

IMG_7648

Kā neapmierinoši vērtējami ierīces iebūvētie skaļruņi, tik vāju skanējumu nācies vien sastapt dažādos ķīniešu bezbrenda ražojumos, skanējums ir gan pārāk kluss, gan arī pārāk plakans.

IMG_7660

Droši vien vēl būstiskāks faktors par veiktspēju šādai ierīce ir akumulatora darbības laiks ar vienu uzlādes reizi. Sērfojot tīmeklī ar displeja apgaismojumu vienu iedaļu zem vidējā, Acer Aspire Switch 10 iebūvētais akumulators spēja nodrošināt 6 stundu un 40 minūšu darbu. Rezultāts vērtējams kā apmierinošs.

Displejs

IMG_7656

Kā jau minējām, Acer Aspire Switch 10 ir aprīkots ar 10.1 collas displeju, kurš nodrošina 1366×768 pikseļu izšķirtspēju un ir pārklāts ar Gorilla Glass 3 aizsargstiklu. Tieši displejs uzskatāms par vienu no šīs ierīces labākajām vērtībām, tas nodrošina ļoti labu skata leņķi, diezgan korektu krāsu atainojumu, kā arī maksimālais gaišuma līmenis ir pietiekami spilgts, lai planšetdatoru varētu izmantot tiešā saules gaismā, šeit talkā nāk arī Lumiflex tehnoloģija, kas spilgtā gaismā paaugstina krāsu piesātinājumu. Arī displeja skārienjutība vērtējama kā ļoti labi – visi pieskārieni un žesti tika reģistrēti adekvāti. Displejs spēj reizē atpazīt līdz pieciem pieskārieniem.

IMG_7661

Kopsavilkums

Acer Aspire Switch 10 kopumā ir atstājis labu iespaidu, taču ierīcei ir savi mīnusi, kā piemēram pārāk vājie skaļruņi, tā arī akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādes reizi varētu vēlēties nedaudz labāku. Patīkami pārsteidz magnētiskais stiprinājuma mehānisms, kas reizē ir gan drošs, gan arī viegli un ērti izmantojams. Noteikti jāņem vērā ierīces salīdzinoši zemā cena, kas ir aptuveni 330 eiro, turklāt par to iegūstam reizē divas ierīces – planšetdatoru ar pilnvērtīgu operētājsistēmu, kā arī kompaktu portatīvo datoru. Cenā iekļauta Windows 8.1 operētājsistēma.

Izsaki savu viedokli