Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kamēr tehnoloģiju giganta Apple radīto planšetdatoru ražošanas izmaksas sasniedz 200 dolāru atzīmi, tikmēr Indijā tiek ražoti planšetdatori, kuru cena ir desmit reizes mazāka.

Kompānija Aakash, kas jau iepriekš pamanījusies izcelties ar lētiem planšetdatoriem, šoreiz, sadarbojoties ar Lielbritānijas kompāniju Datawind, savu jaunāko lolojumu ir padarījuši tehniskā ziņā pievilcīgāku.

Viņu jaunais planšetdators Aakash 2 ir aprīkots ar 1Ghz procesoru , 512 MB operatīvo atmiņu un septiņu collu kapacitīvo skārienekrānu, kas atbalsta multitouch tehnoloģiju. Tāpat ierīcei ir iebūvēts Wi-Fi, videokamera un SD karšu pieslēgvieta. To visu vada Android 4.0.3 operētājsistēma. Galvenokārt šī planšetdatora mērķauditorija ir Indijas studenti, kuri to varēs iegādāties par 20 ASV dolāriem. Taču komerciālā versija, kas pieejama visiem pārējiem, tiks saukta par UbiSlate 7Ci un tās cena būs 63 ASV dolāri. Jāmin, ka komerciālajā versijā ir iekļauts arī GPRS atbalsts.

Jāteic gan, ka galvenais šo planšetdatoru mērķis ir nodrošināt Indijas iedzīvotājus (it īpaši studentus) ar modernām tehnoloģijām. Pirmie 20 tūkstoši planšetdatoru savus īpašniekus ir jau atraduši.

Aakash hindu valodā nozīmē „debesis” un saprotams, ka Aakash 2 ir jau otrā planšetdatora versija. Pirmā versija baudīja lielu popularitāti, par spīti novēlotajām piegādēm un vairākām kvalitātes problēmām.

Saistītās tēmas: planšetdatori

Izsaki savu viedokli