Aktuāls

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Latvijas iedzīvotāji iepērkas “Google Play” veikalā par vidēji 3 eiro

Sakaru pakalpojumi

Pavīd pirmās ”Samsung Galaxy S9” baumas – Ierīcei būšot 1000 kadru sekundē kameras sensors

Tālruņi, mobilās ierīces

”Samsung” beidzot piedāvā likvidēt ”Bixby” pogas funkcionalitāti

Mobilās aplikācijas

”iMessage” maksājumu serviss ”iOS 11” vēl nebūs pieejams

Mobilās aplikācijas

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Internets

Prezentēts jaunais ”Volkswagen Amarok Aventura Exclusive” prototips un īpašais ”Dark Label” modelis

Auto, Moto

Uzzināt par “Tele2” piedāvātajām vakancēm un pieteikties darbam tagad varēs caur čatbotu

Telekomunikācijas

IT uzņēmuma Tilde veiktajā uzņēmumu vadītāju aptaujā noskaidrots, ka lielākā daļa uzņēmēju izmanto kādu no mākoņpakalpojumiem (66%) vai plāno tos ieviest ikdienas darbā (21%). Tikai 13% no aptaujātajiem uzņēmumu vadītājiem nav domājuši par mākoņrisinājumu ieviešanu uzņēmuma vadības nodrošināšanai.

Tilde Jumis Pro live

Lielākā daļa Latvijas uzņēmumu vadītāji jeb 66% jau tagad izmanto kādu no datu mākonī pieejamiem pakalpojumiem. Kā lielākos ieguvumus 77% vadītāji nosauc iespēju strādāt attālināti, jo mākoņrisinājums ļauj attālināti piekļūt e-pastam, dokumentu failiem, dažādām uzņēmuma sistēmām. 65% atzīst, ka mākoņpakalpojums palīdz nodrošināt augstāku darba efektivitāti, savukārt 32% vadītāji par lielāko ieguvumu uzskata izmaksu samazinājumu.

Aptaujas rezultāti mūs pozitīvi pārsteidz – tie apliecina, ka Latvijas biznesa vadītāji ir gatavi mobilajam birojam mākonī, kas ļauj sekot līdzi biznesa datiem reāllaikā un strādāt no jebkuras vietas pasaulē 24 stundas diennaktī. Veiksmīgam vadītājam jāspēj pieņemt ātrus lēmumus, neraugoties uz informācijas apjoma pieaugumu un laika trūkumu. Tehnoloģiju platformas (tai skaitā finanšu vadība) mākonī var būt neatsverams sabiedrotais progresīva biznesa attīstībai. Varētu pat pārfrāzēt: ja biznesa nav mākonī, biznesa nav vispār. Paredzam, ka nākotnē biznesa vadītāji būs aizvien mobilāki un mazāk laika pavadīs birojā,” par tendencēm stāsta Tilde Jumis Pro biznesa līnijas vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Attālinātais darbs un dokumentu koplietošana komandā palīdz uzņēmuma efektivitātei

70% no tiem aptaujātajiem, kas pašlaik vēl tikai apsver mākoņpakalpojumu ieviešanu, atzīst, ka darbā izjūt problēmas, ko rada nespēja attālināti piekļūt darba failiem un e-pastam. Daudzi piekrīt, ka viņu uzņēmumos pastāv IT problēmas, kas traucē ērtu dalīšanos ar failiem un to koplietošanu darbinieku un nodaļu vidū.

80% no šajā grupā aptaujātajiem pēc mākoņa ieviešanas vēlas izmantot iespēju attālināti piekļūt darba failiem, 70% sagaida lielāku datu uzglabāšanas drošību, 50% vēlas izmantot iespēju apvienot esošos IT risinājumus, bet 40% vēlas samazināt savas esošās IT speciālistu izmaksas.

Izsaki savu viedokli