Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kamēr ASV trešās paaudzes sakari tikai sāk iekarot patērētājus un Latvijā tas vēl tikai tiek palēnām ieviests, daži mobilo sakaru operatori jau kaļ plānus par ceturtās paaudzes sakaru iespējām un to ieviešanu. Tādas kompānijas kā KPN Mobile NV, Orange SA, Sprint Nextel Corporation, T-Mobile International, kā arī Vodafone Group apvienojušas spēkus un izveidojušas NGMN korporāciju, lai kopīgi attīstītu ceturto sakaru paaudzi, jeb 4G.
NGMN atšifrējas kā „Next Generation Mobile Networks” un tās pamatmērķis ir meklēt veidus kā esošo mobilo sakaru infrastruktūru izmainīt un bez milzīgas līdzekļu ieguldīšanas pārveidot par piemērotu ceturtajai paaudzei līdz 2010. gadam. Grupa cer, ka risinājums tiks rasts, un esošos 2G un 3G viegli varēs pārveidot par 4G. Teorētiski, risinājums uz papīra ir: 2G un 3G izmanto to pašu metodi, ko 4G – „Packet Swithing” tīkla arhitektūru, līdz ar to pārejai nebūtu jābūt problemātiskai.

Ceturtās paaudzes mobilie sakari jau šobrīd tiek testēti Japānā kompānijā NTT DoCoMo. 4G galvenais trumpis ir milzīgais ātrums, kas pagaidām ir sasniedzis 1 Gbit/s. NTT DoCoMo varētu būt pirmā kompānija, kas laidīs tautās ceturto paaudzi. Ideālā gadījumā ceturtās paaudzes sakari varēs piedāvāt augstas kvalitātes video un audio pārraidi.

Izsaki savu viedokli