Aktuāls

”Apple” sejas identificēšanas tehnoloģijas drošības aspekti

Tālruņi, mobilās ierīces

”Nokia” jaunais telefons varētu saņemt līdzīgu ekrānu kā ”Galaxy S8”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar skaistām uzvarām aizvadīts Latvijas rallijkrosa kausa 6. posms Biržos

Auto, Moto

”OxygenOS 4.5” atnesīs dažas ”OnePlus 5” funkcijas ”OnePlus 3/3T” viedtālruņos

Tālruņi, mobilās ierīces

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

Līdz šim, izmantojot vienkāršus rīkus, varēja uzlauzt (sasist) vien pašās vienkāršākās slēdzenes, taču dārgākas un sarežģītākas slēdzenes ar šo paņēmienu uzlauzt bija ļoti sarežģīti vai pat neiespējami. Tiesa, tagad, izmantojot kameru un 3D printeri, ir iespējams uzlauzt vēl plašāku skaitu slēdzeņu.

Metodes autori ir Džo Veijers un Kristians Hollers. Viņi izstrādājuši veidu, kā ar 3D printera palīdzību izveidot atslēgu, kas ar pāris āmura uzsitieniem, ļautu atvērt gandrīz jebkuru slēdzeni. Turklāt atslēgas izgatavošanā pietiek vien ar slēdzenes attēlu.

3d-printed-bump-key-that-can-unlock-high-seurity-lock

Kopumā gan darbības jeb uzlaušanas princips ir līdzīgs tam, ko izmanto dažādi garnadži – atslēgas ar unikālu rievojumu vietā tiek izmantota krietni vienkāršāka robota atslēgu, kas tiek ar spēku iesista slēdzenē.

Idejas autori gan nevēlas, lai tagad ikviens censtos uzlauzt svešas slēdzenes un paveiktu ko nelikumīgu. Šī video mērķis esot parādīt, cik primitīvas un viegli uzlaužamas ir lielākā daļa slēdzeņu un fizisko drošības sistēmu uzlaušana kļūst arvien vieglāka.

Tāpat jāatzīmē, ka pasaulē nav neuzlaužamu slēdzeņu, atslēgu vai citu mehānismu, tādēļ, attīstoties tehnoloģijām, arvien aktuālāks paliek jautājums ne tikai par datu drošību, bet arī par īpašumu drošību.

Saistītās tēmas: uzlauzt

Izsaki savu viedokli