Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Hewlett-Packard 2012. gada 3. finanšu ceturksni noslēgusi ar 29,7 mljrd. ASV dolāru lieliem ienākumiem, kas ir par 5% mazāk salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika posmu. Uzņēmuma ceturkšņa peļņa ir 2 mljrd. ASV dolāru, tomēr, ja salīdzina ar to pašu laika periodu gadu iepriekš, peļņa ir samazinājusies par 14%.„Hewlett-Packard atrodas vairāku gadu pārmaiņu sākumposmā, bet, neraugoties uz šķēršļiem, mēs diezgan labi virzāmies uz priekšu. Šajā ceturksnī esam spēruši svarīgus soļus, lai īstenotu savas stratēģiskās prioritātes, veiktu organizatoriskās pārmaiņas, sabalansētu izmaksas un uzlabotu grāmatvedības bilanci,” uzsver Mega Vītmene (Meg Whitman), HP prezidente un vadītāja.

Biznesa grupu rezultāti:

Pakalpojumu grupas ieņēmumi, ja salīdzina ar 2011. gada 3. ceturksni, ir kritušies par 3%, bet peļņas norma sasniedza 11%. Tehnoloģiju pakalpojumu un IT ārpakalpojumu jomā ieņēmumi saruka attiecīgi par 1% un 6%, bet ieņēmumi no lietojumprogrammām un biznesa pakalpojumiem palika nemainīgi.

Personālo sistēmu grupaskopējie ieņēmumi, salīdzinot ar to pašu laika periodu gadu iepriekš, ir samazinājušies par 10%, bet peļņas norma sasniedza 4,7%. Ienākumi no komerciālajiem klientiem samazinājās par 9%, savukārt ieņēmumi no fiziskām personām, galddatoru vienībām un piezīmju datoru vienībām samazinājās attiecīgi par 12%, 6% un 12%.

Finanšu pakalpojumu grupas ieņēmumi, salīdzinot ar to pašu laika periodu pirms gada, ir palikuši nemainīgi, bet peļņas norma bija 10,4%.

Attēlveidošanas un drukas grupas ieņēmumi sarukuši par 3%, ja salīdzina ar to pašu laika periodu pirms gada, bet peļņas norma sasniedza 15,8%. Ieņēmumi no komerciālās aparatūras palielinājās par 4%, bet ieņēmumi no plaša patēriņa aparatūras samazinājās par 13%, printeru vienību pārdošanas apjomam krītoties par 23%.

Uzņēmumu datu glabāšanas iekārtu, serveru un tīklošanas grupas ieņēmumi 2012. gada 3. ceturksnī ir samazinājušies par 4%, ja salīdzina ar ceturksni gadu iepriekš. Peļņas norma šajā ceturksnī sasniedza 10,9%. Šajā grupā ieņēmumu pieaugums ir novērojams tikai tīklošanas jomā – attiecīgi 6%.

Programmatūras grupas ieņēmumi, ieskaitot uzņēmuma Autonomy rezultātus, palielinājās par 18%, bet peļņas norma bija 18%. Šīs grupas labos finanšu rādītājus galvenokārt veicināja 2% ieņēmumu pieaugums no licencēm, 16% ieņēmumu pieaugums no atbalsta programmatūras un 72% ieņēmumu pieaugums no pakalpojumiem.

HP paredz, ka 2012. gada GAAP zaudējumi būs robežās no 2,23 līdz 2,25 ASV dolāriem par akciju.

Plašāka informācija par HP ceturkšņa rezultātiem atrodama HP interneta mājas lapas sadaļā www.hp.com/investor/home, savukārt www.hp.com/investor/2012q3webcast ir pieejams HP 2012. gada 3. finanšu ceturkšņa telefonkonferences audio ieraksts.

Saistītās tēmas: hp

Izsaki savu viedokli