Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Britu biznesa žurnāls „Forbes” apkopojis 2011. gada pasaulē pārdotāko automašīnu sarakstu, piedāvājot iepazīties ar desmit pārdotākajiem aizvadītā gada spēkratiem. Pirmajā vietā ar 1,02 miljoniem pārdotu vienību atrodas kāds arī Latvijā populārs kompaktās klases pārstāvis. Tomēr sāksim no paša sākuma, un tā desmitajā vietā ar 648 000 pārdotu eksemplāru ierindojas Vācijas bestsellers sestajā paaudzē jeb VW Golf.

Devītajā vietā ar 691 000 pārdotiem spēkratiem atrodas Chevrolet Cruze. 2011. gadā tirdzniecībā nonāca šī kompaktās klases pārstāvja hečbeka versija. Iespējams arī tādēļ Cruze pārdošanas rādītāji salīdzinājumā ar 2010. gadu uzlabojās teju divu reizes.

Astoto vietu ieņem Toyota Camry (726 000 vienības), kas Eiropā jau vairāk nekā piecus gadus vairs netiek piedāvāts. Tā galvenais tirgus ir ASV, kur japāņu limuzīns jau vairākus gadus atrodas pārdotāko spēkratu galvgalī.

Eiropiešiem tas varētu likties pārsteidzoši, bet jaunā VW Jetta pasaulē ir ievērojami populārāka nekā VW Golf, tādēļ tā ar 745 000 pārdotiem eksemplāriem ierindojas septītajā vietā. Tāpat kā Toyota Camry arī pēc Jetta lielākais pieprasījums ir Amerikā, t.i. gan ASV, gan Dienvidamerikā.

Sestajā vietā ar 781 000 vienībām atrodas mazauto Ford Fiesta, kas ir viens no ražotāja jaunās „One Ford” stratēģijas, kas paredz viena modeļa tirdzniecību visā pasaulē. Fiesta ir izdevies iekarot pasauli, un viena no panākumu atslēgām ir šī modeļa ienākšana ASV tirgū.

Piekto vietu ar 815 000 pārdotām automašīnām ieņem korejiešu Kia Rio. Lai arī pagājušajā gadā iznāca tā jaunākā paaudzes, lielāko daļu pārdoto automobiļu veido pagājušās paaudzes modelis (attēlā). Īpaši populārs tas ir Irānā, kurā vien vecais Kia Rio pārdots vairāk nekā 500 000 eksemplāros.

Ceturtajā vietā atrodam vēl vienu Ford markas spēkratu, kas ieguvis no jaunās „One Ford” stratēģijas. Pateicoties tirdzniecībai visos kontinentos, jaunais Focus 2011. gadā visā pasaulē pārdots 919 000 reižu.

Trešajā vietā ierindojas modelis, kuru Jūs droši vien redzēsiet un dzirdēsiet pirmo reizi – Wuling Sunshine (943 000 eksemplāri). Šis minivens ar General Motors atbalstu tiek ražots Ķīnā, kur tas pieejams dažādās variācijās un pilda visas iespējamās funkcijas – to izmanto kā taksometru, kravas transportu vai vienkārši ietilpīgu ģimenes automobili.

Korejiešu augstās ambīcijas apstiprina šī gada otrais pārdotākais modelis Hyundai Elantra (Avante), kas ar 1,01 miljoniem vienībām tikai knapi zaudējis pirmajai vietai. Vidējās klases modelis popularitāti iemantojis teju visā Āzijā.

Pirmajā vietā kārtējo reizi atrodas japāņu bestsellers Toyota Corolla, kuru Eiropā šobrīd pazīstam ar Auris nosaukumu. Neraugoties uz Japānas postošo cunami un tā atstatajām sekām uz Japānas ekonomiku, pasaulē 2011. gadā pārdoti 1,02 miljoni Corolla/Auris spēkratu.

Saistītās tēmas: chevroletfordhyundaikiapārdotākie autotoyotaVWwuling

Izsaki savu viedokli