Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Symantec publicējusi ziņojumu par 2007. gada desmit nopietnākajiem apdraudējumu veidiem. Sarakstā pirmajās vietās ir datu noplūdes, Windows Vista un surogātpasts. Kā ziņo Darkreading.com, ziņojumā pirmajā vietā ir datu noplūdes, kas 2006.-2007. gadā kompānijām sagādājušas vislielākās nepatikšanas. Saskaņā ar Ponemon Institute datiem, katrs datu noplūdes incidents 2006. gadā kompānijām vidēji izmaksājis 4,7 miljonus dolāru, bet nākotnē šī summa varētu vēl pieaugt.

Nākamais apdraudējums jeb, pareizāk sakot, kibernoziedznieku mērķis ir Windows Vista. Pieaugot šīs operētājsistēmas popularitātei, hakeri tai pievērsīs vairāk uzmanības, un droši var paredzēt, ka tajā tiks atrasts daudz vairāk par 16 šogad atklātajām ievainojamībām.

Sarakstā trešajā vietā ierindots surogātpasts, kas 2007. gadā sasniedzis rekorda līmeni. Pastāvīgais surogātpasta apjoma pieaugums un tā izplatītāju atjautība ļauj prognozēt jaunu rekordu nākamajā gadā. 2007. gadā parādījās jauni surogātpasta veidi attēlu, PDF failu un – gada beigās – arī MP3 failu formā.

Ceturtais apdraudējums ir specializētie hakeru instrumenti. Kā liecina dati, pirmajā pusgadā 42% “phishing” vietņu izveidošanai izmantoti tādi instrumenti kā, piemēram, WebAttacker un MPack.

Piektajā, sestajā un septītajā vietā ir “phishing”, uzticamu preču zīmju ļaunprātīga izmantošana un boti. Salīdzinot ar 2006. gada pirmo pusgadu, šā gada pirmajā pusē “phishing” gadījumu skaits pieauga par 18%, bet botu tīkli savu spēku parādīja, pavasarī uzbrūkot Igaunijai.

Astotajā vietā ir tīmekļa iespraudņu ievainojamības. Devītajā vietā kompānija ierindojusi kibernoziedzības profesionalizāciju.

Bet pēdējā, desmitajā vietā ir virtuālās mašīnas, precīzāk, to drošība. Hakeri noteikti centīsies pārvarēt jaunos aizsardzības veidus, kuru uzdevums ir virtuālo mašīnu drošības garantēšana.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli