Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vai jums nav nekad ienācis prātā izmērīt, cik informācijas esat saražojis dienā, gadā vai visā savā mūžā? IT izpētes firma IDC ir aprēķinājusi, cik aizvadītajā, 2006. gadā informācijas saražojuši visi pasaules iedzīvotāji kopumā. IDC jaunākā pētījuma mērķis bija aptuveni aprēķināt, cik daudz digitālās informācijas, nullītes un vieniniekus, cilvēks un cilvēka izgudrotās mašīnas saražojušas visā pasaulē 2006. gada laikā. Digitālā informācija ir ļoti plašs jēdziens – tās ir fotogrāfijas un video no digitālajām kamerām, tās ir veblapas, čata ziņojumi, digitālie telefona zvani un viss pārējais digitālais materiāls, kas caurstrāvo mūsu planētu. Pats par sevi saprotams, ka precīzi līdz viena bita precizitātei šo milzīgo informācijas jūkli izmērīt nav iespējams, tādēļ gala iznākums ir aptuvens – IDC ir aprēķinājuši, ka pērn saražoti vairāk nekā 160 miljardi gigabaitu informācijas.

Cik daudz tad īsti ir 160 miljardi gigabaitu? To vislabāk izteikt ar salīdzinājumiem – 160 miljardi gigabaitu ir tik daudz informācijas, cik 12 kaudzēs grāmatu, kas katra ir tik gara kā attālums no zemes līdz saulei. Tas ir 3 miljonus reižu vairāk nekā visa papīra grāmatās iespiestā informācija. Lai uzglabātu šo informāciju, tev vajadzēs vairak nekā 3 miljardus ietilpīgāko iPod multimēdiju atskaņotaju.

Līdzīgus aprēķinus pirms pāris gadiem veica arī zinātnieki no Kalifornijas Berklijas universitātes. Toreiz tika izskaitļots, ka 2003. gadā cilvēce saražojusi 5 miljardus gigabaitu informācijas. Digitālo fotokameru, mp3 atskaņotāju un citu ikdienišķu digitālo ierīču straujā izplatīšanās ir galvenais iemesls pēdējos gados novērotajam informācijas apjoma pieaugumam jeb “informācijas plūdiem”. Ne velti mēdz teikt, ka mēs dzīvojam informācijas laikmetā, kad lielu lomu politikā, ekonomikā, sadzīvē un cilvēces attīstībā kopumā spēlē tieši informācija un informācijas tehnoloģijas.

Izsaki savu viedokli