Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Apdrošināšanas sabiedrības “Seesam Insuarance AS” apkopotā informācija par nelaimes gadījuma pieteikumiem ziemā, liecina, ka salīdzinoši visvairāk negadījumu notiek 13. datumā. Tai pat laikā tiek vērsta uzmanība uz to, ka uzmanīgiem jābūt arī dažas dienas pirms tam.

“Seesam” sabiedrisko attiecību vadītāja Renāte Voiciša – Bērzkalne uzsver: “Ir dažādi viedokļi, vai ticēt un saistīt 13. datumu ar iespējamām neveiksmēm. Izanalizējot pēdējo 3 gadu ziemas mēnešu datus, secinājām, ka šajā datumā būtiski pieaug nelaimes gadījumu skaits attiecībā pret citām mēneša dienām. Ņemot vērā šā brīža laikapstākļus Latvijā, aicinām visiem būt uzmanīgiem, lai pasargātu sevi un savus tuviniekus no nepatīkamiem pārdzīvojumiem.”

Apdrošināšanas sabiedrības “Seesam” 2013. – 2016. gada ziemas mēnešu dati liecina, ka pieteikumi par nelaimes gadījumu, kas notikuši 13. datumā, ir par 20% vairāk kā vidēji. Dati attiecas uz novembri, decembri, janvāri un februāri. Būtisks atgadījuma skaita pieaugums vērojams arī dažas dienas pirms – 10. un 12. datumā.

Izanalizējot datus, “Seesam” eksperti ir secinājuši, ka 13. datumā divkāršojas  nelaimes gadījumu skaits, kas saistīti ar civiltiesisko atbildību, kad zaudējumi tiek radīti 3. personām, piemēram, dzīvokļa īpašniekam appludinot kaimiņus. Tāpat šajā datumā vērojams būtisks to negadījumu skaita pieaugums, kas saistīti ar nekustamo īpašumu vai tā iedzīvi. Šādi negadījumi 13. datumā notiek par 41% biežāk kā vidēji citos datumos. Savukārt, par 32% lielāks pieaugums vērojams negadījumiem, kas saistīti ar traumām un kaulu lūzumiem personai, kas ziemas sezonā parasti saistīti ar slidenām ietvēm vai sportiskām aktivitātēm, baudot ziemas priekus.

“Seesam Insuarance AS” Latvijas filiāle ir Somijā lielākās un atpazīstamākās nedzīvības apdrošināšanas kompānijas ‘’OP Insurance Company Ltd.’’ 100% meitas uzņēmums, kas darbojas Somijā lielākās finansu grupas “OP-Financial Group” sastāvā. Starptautiskā reitingu aģentūra “Standard & Poor`s” ir piešķīrusi “OP Insurance Company Ltd.” drošības reitingu AA-, kas ir viens no augstākajiem starp Skandināvijā esošajām apdrošināšanas kompānijām.

Izsaki savu viedokli