Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Biķernieku kompleksā sporta bāze trešo gadu pēc kārtas uzņems izturības sacensības autošosejā „1000km Grand Prix Riga”, kam, kā ierasts, paralēli norisināsies dažādu auto un moto sporta veidu paraugdemonstrējumi, tostarp, arī Motobols.

Sacensību nedēļas nogale iesāksies piektdien, 31. augustā, kad plkst. 10:00 trase tiks atvērta treniņbraucieniem, savukārt dienas noslēgumā no 18:00 tiks veikti kvalifikācijas braucieni, lai noskaidrotu „1000km Grand Prix Riga” starta kārtību.

„1000km Grand Prix Riga” starts tiks dots sestdien, 1. septembrī, un finiša karogu Biķernieku trasē braucēji ieraudzīs tikai pēc 1000 kilometru garas distances veikšanas jeb 273 apļiem. Izturības sacensību garums plānots no 7 līdz 9 stundām, kuru laikā auto apstāšanās paredzēta pilotu vai riepu maiņai, degvielas uzpildei vai kādu tehnisku defektu novēršanai.

Papildu intrigu cīņai starp braucējiem nodrošinās vienlaicīgi notiekošais Lietuvas izturības sacensību čempionāta 3. posms. Finiša karogs šīm sacensībām tiks rādīts pēc 555 kilometru garas distances veikšanas, pēc kā braucēji varēs turpināt sacensības un finišēt arī „1000km Grand Prix Riga” ietvaros.

Paralēli izturības sacensībām, blakus esošajā Biķernieku Motobola stadionā, skatītāji varēs kļūt par aculieciniekiem vēsturiskai Motobola kustības atdzimšanai, kad pēc 30 gadu pārtraukuma tiks aizvadīta pirmā paraugspēle, kurā spēkiem mērosies veterāni un jaunie sporta veida entuziasti. Bez Motobola skatītājiem būs iespēja vērot Gymkhana.lv auto moto paralēlo slalomu un drifta paraugdemonstrējumus, Lāčplēsis rallijšovu, kā arī radiovadāmo auto modelīšu drifta sacensības „1000km kauss”.

„Ar prieku atgriežamies Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, kur šogad veikti vērienīgi rekonstrukcijas darbi. Trase nu ir daudz patīkamāka ne tikai organizatoriem, bet arī sportistiem un līdzjutējiem. Skatītājiem arī šogad esam ieplānojuši dažādu motoru sportu izklaides programmu, par ko lielu paldies vēlos teikt visiem izklaides šovu dalībniekiem, it īpaši rallija draugiem, kuri skatītājus priecē jau no pirmajām 1000km sacensībām. No izklaides programmas, šogad ar aizrautību gaidu motobola paraugmaču, kas Latvijā nav spēlēts 30 gadus,” sacensību rīkotājs Raimonds Strokšs.

Skatītājiem ieejas biļete uz abām sacensību dienām maksās Ls 5 un tās varēs iegādāties pasākuma norises vietā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Bērniem līdz 6 gadu vecumam un personām ar īpašām vajadzībām ieeja bez maksas. Skatītāju ērtībai, visiem sacensību rezultātiem būs iespējams sekot līdzi arī online režīmā. Kā arī, sacensību dienā uzrādot „1000km Grand Prix Riga” ieejas biļeti saņemsiet arī 20% atlaidi gan braucienam ar kartingu, gan ēdināšanas pakalpojumiem.

„1000km Grand Prix Riga” programma:

PIEKTDIENA, 31. AUGUSTS

10:00 – 12:00  Treniņbraucieni, 1. sesija

13:00 – 15:00  Treniņbraucieni, 2. sesija

16:00 – 17:00  Treniņbraucieni, 3. sesija

18:00 – 19:30  Kvalifikācijas braucieni

SESTDIENA, 1. SEPTEMBRIS

Ieeja Biķernieku trasē no plkst. 10:00

11:00             „1000 km Grand Prix Riga” sacensību starts

12:30             Biķernieku Motobola stadionā: Gymkhana.lv paralēlais auto moto slaloms ar drifta paraugdemonstrējumiem

13:00 – 18:00 Radiovadāmo auto modelīšu drifta sacensības „1000km kauss”

14:30             Biķernieku Motobola stadionā: Lāčplēsis rallijšovs

17:00             Biķernieku Motobola stadionā: Motobola paraugspēle

19:30 – 21:00 „1000km Grand Prix Riga” uzvarētāju apbalvošana (precīzs laiks atkarīgs no notikumiem trasē un pirmās „1000km Grand Prix Riga” sacensību finišējušās automašīnas)

Plašāka informācija par sacensībām, to norisi un dalībniekiem 1000km.lv un apollo.lv.

„1000km Grand Prix Riga” sadarbībā ar Rīgas Domi. Sponsorē: „Lāčplēsis”, „Kumho riepas” un „Ramirent”. Oficiālais auto: „Volkswagen”. Atbalsta: „AD Parts”, „Statoil”, „Torley” un „R1 Riepu Serviss”. Ātrumu nodrošina „Ātruma Cilts”. Oficiālais ziņu portāls „Apollo.lv”. Oficiālais foto „Go4Speed”. Informatīvi atbalsta: „TV6”, „Radio StarFM” un „Sportacentrs.com”.

Saistītās tēmas: autosports

Izsaki savu viedokli