Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Izturības sacensības «1000km Grand Prix Riga», kas Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies jau trešo reizi, starta signālu ieraudzīs 1. septembrī plkst. 11.00, kad uz starta stāsies vismaz 20 komandas no četrām valstīm.Pirmo reizi Latvijā startēs «Team Russia GT», kas uz Rīgas sacensībām pieteikusi divas GT klases Ferrari F430 Challenge automašīnas.

Piloti Aleksejs Vasiļjevs un Natālija Freidina vadīs komandas pirmo auto, kamēr Iļja Burenko un Vladimirs Čarčians pilotēs otro. Pēc iespaidīgas Eiropas tūres 2011. gadā, kad komanda startējusi  izturības sacensībās  Monzā,  Lemānā,  Spa un  citur, «Team Russia GT» šogad pilnvērtīgi startē Krievijas autošosejas čempionātā, kur GT klasē, šobrīd, ierindojas trešajā vietā.

Dalību apstiprinājuši arī divkārtējie, un vienīgie, «1000km Grand Prix Riga» uzvarētāji Rimantas Blažulionis un Saulius Vitkauskas no Lietuvas komandas «RIMO», kas Biķerniekos arī šogad plāno startēt ar BMW 330D automašīnu. Tāpat uz 1000km sacensību starta redzēsim Hollandu ģimenes komandu «dfdsdhr.com» no Lielbritānijas, kas Rīgā startēs jau trešo reizi. Tomēr, neskatoties uz krāšņo ārvalstu viesu plejādi, puse pieteikto dalībnieku ir pašmāju sportisti. Tā, GT klasē vienīgo konkurenci Ferrari automašīnām izrādīs «TVA Racing» komanda ar savu BMW M3, bet A 3000 klasē savus spēkus vēlreiz mēģinās pierādīt «HGK Motorsport», kuras labo sniegumu  2011. gada  sacīkšu nobeigumā pārtrauca tehniska kļūme un avārija.

«Šogad mums ir patīkami spēcīgs dalībnieku sastāvs, kuru vēl īsu brīdi pirms pieteikumu termiņa beigām uzspodrināja divi Ferrari. Domāju, tiem, kuri interesējas par autosportu, tas ir labs iemesls 1.septembri pavadīt Biķerniekos. Intriga būs pamatīga, jo sīva cīņa solās ne tikai par uzvaru kopvērtējumā, bet arī atsevišķās ieskaites klasēs  – trases metrus neviens nevienam neatdos,» pieteikumu sarakstu komentē sacensību rīkotājs Raimonds Strokšs.

«1000km Grand Prix Riga» ir izturības sacensības, kas norisināsies 31.augustā un 1. septembrī Rīgā, Biķernieku  kompleksajā  sporta  bāzē. Katrā komandā drīkst startēt no diviem līdz pieciem pilotiem un lai sasniegtu finišu. Tās, aptuveni astoņu stundu laikā, veiks 1000 kilometru jeb 273 apļus garu sacīkšu distanci.

Plašāka informācija par sacensībām, to norisi un dalībniekiem «1000km.lv» un oficiālajā ziņu portālā «apollo.lv».

«1000km Grand Prix Riga»  sadarbībā ar Rīgas Domi. Sponsorē:  «Lāčplēsis», «Kumho riepas» un «Ramirent». Oficiālais auto: «Volkswagen».  Atbalsta: «AD Parts», «Statoil», «Torley» un «R1 Riepu Serviss». Ātrumu nodrošina «Ātruma Cilts». Oficiālais ziņu portāls «Apollo.lv». Oficiālais foto «Go4Speed». Informatīvi atbalsta: «TV6», «Radio StarFM» un «Sportacentrs.com».

Saistītās tēmas: autosportsRīga

Izsaki savu viedokli