Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Neesat apmierināts ar jūsu klēpjdatora baterijas darbības ilgumu? Ražotāja solījumi neatbilst īstenībai? Varbūt vaina ir jūsos jo datoru nelietojat pietiekami efektīvi? Piedāvāju 10 padomus, kas varētu pagarināt jūsu klēpjdatora baterijas izlādes laiku. Lietas, kuras vajadzētu zināt

1. Izvēlaties pareizo jaudas uzstādījumu. Mūsdienīgi klēpjdatori ir apgādāti ar programmatūru, kas ļauj izvēlēties dažādus veiktspējas profilus. Pārtiekot no baterijas, vienmēr pielūkojiet, lai būtu izvēlēts vistaupīgākais režīms, kas būtiski samazina procesora un video kartes frekvences. Parasti dators pats zina, ka stādājat baterijas režīmā, un izvēlas optimālo jaudas profilu automātiski.

2. Samaziniet ekrāna gaišumu. Klēpjdatoru LCD ekrāna gaišumu parasti ir iespējams regulēt manuāli ar īpašām taustiņu kombinācijām. Jo tumšāks ekrāns, jo vairāk papildus darba minūtes jums izdosies izspiest. Ekrāna aizmugurapgaismojuma lampa ir viena no visēdelīgākajām klēpjdatora sastāvdaļām, tādēļ, kad uz brīdi pārtraucat darbu, ekrānu būtu ieteicams atslēgt, ja tas nenotiek automātiski.

3. Atslēdziet fona programmas. Neaizmirstiet, ka programmas, kas strādā minimizētā stāvoklī, tāpat patērē sistēmas resursus un bateriju. Atbrīvojieties no visa liekā, kas nav absolūti nepieciešams.

4. Iespēju robežās atvienojiet datora USB portiem pieslēgtās ierīces. USB pieslēgvieta ārējās ierīces apgādā ar strāvu un paātrinot baterijas izlādi.

5. Padomājiet par to, ko baterijas režīmā ar datoru grasāties darīt. Varbūt no kaut kā var arī atteikties līdz brīdim, kad datoru varēs pievienot pie maiņstrāvas avota. Sērfošana internetā un darbs ar ofisa programmām sistēmu noslogo ļoti nedaudz, savukārt datorspēles un DVD uzliek lielāku slodzi un nokauj bateriju vismaz divreiz ātrāk.

Mazāk dzirdēti padomi

6. Regulāri defragmatējiet datora cieto disku. Lai arī defragmentācijas process ir ļoti lēns, tas noteikti jums vēlāk atmaksāsies ar uzviju, jo cietais disks strādās ātrāk un efektīvāk, līdz ar to samazinot baterijas patēriņu.

7. Izvairaties no optisko disku lietošanas. Tā vietā saviem diskiem izveidojiet virtuālās kopijas uz datora cietā diska, kuras pēc tam varat ielādet virtuālajā diskdzinī. Šīs darbības jums palīdzes veikt tādas programmas kā Deamon Tools, vai Alcohol 120%. Optiskais dzinis apēd vairāk enerģijas nekā cietais disks.

8. Papildiniet datora operatīvo atmiņu. Papildus operatīvā atmiņa (RAM), izrādās, ne tikai paātrinās datora darbību, bet arī pagarinās baterijas darbības ilgumu. Ar fizisko operatīvo atmiņu ne vienmēr pietiek, tādēļ operētājsistēma to imtē, daļu operatīvās informācijas ierakstot cietajā diskā jeb virtualajā operatīvajā atmiņā. Tomēr, ja reālās RAM apmērs būs lielāks, vajadzība to imitēt uz cietā diska samazināsies un tāpat arī energijas patēriņš, jo RAM moduļi patērē daudz mazāk nekā cietais disks.

9. Uzmaniet procesora darba temperatūru. Paaugstinoties temperatūrai, procesors strādā neefektīvāk. Pielūkojiet, lai temperatūra nepārsniegtu normu. Ja dators strādā neregulāri un/vai ir samazinajies baterijas darbības laiks, iztīriet dzesēšanas ejas. Tas var ļoti būtiski uzlabot datora veiktspēju un stabilitāti. Arī baterijas darbības laiks paildzināsies.

10. Parūpējieties, lai baterijas kontakti vienmēr būtu tīri. Vajadzības gadījumā notīriet tos ar spirtā saslapinātu drēbi. Labi kontakti samazina enerģijas zudumus.

Ja ievērosiet visus vai kaut vai daļu no šiem ieteikumiem, jums vairs nebūs jāžēlojas par to, ka ražotājs jūs apkrāpis, tehniskajos datos norādot ilgāku baterijas mūžu nekā patiesībā ir. Un ja arī tad neesat apmierināts ar klēpjdatora mobilitāti un spēju iztikt bez strāvas avota, varat droši plānot jauna portatīvā datora iegādi, jo pēdējos gados tehnoloģija ir ļoti progresējusi – baterijas spēj uzņemt vairāk enerģijas un datori to patērē daudz efektīvāk.

Izsaki savu viedokli