Aktuāls

Līdzīgi kā pirms vairākiem gadiem savu uzvaras gājienu sāku viedtālruņi un planšetdatori, mūsdienās aizvien populārāki sāk palikt viedpulksteņi.

201410151734378403

Būtībā, viedpulkstenis ir labākais viedtālruņa draugs. Lielākā daļa ierīču spēj savienoties ar mobilajiem tālruņiem un attēlot tajos saņemtās ziņas un paziņojumus. Tādā veidā iespējams ērti aplūkot saņemto informāciju, neizņemot viedtālruni no kabatas. Tas var būt ērti kā sapulcē, tā atrodoties uz ielas un pat pie auto stūres. Tiesa, ar pēdējo nedrīkst pārspīlēt – vienmēr jāpievērš uzmanība ceļam.

Tāpat arī bieži vien viedpulksteņi tiek izmantoti sportam – nereti tajos ir iebūvēti optiskie pulsometri, kas nosaka sirds ritmu pēc ādas krāsas izmaiņām. Šeit gan jāņem vērā, ka šāda sirds ritma monitorēšana ir diezgan neprecīza, īpaši tad, ja roka, uz kuras atrodas viedpulkstenis, ir kustībā.

201410151734381958

Dārgākajos viedpulksteņu modeļos ir iebūvēts GPS modulis, kas ir noderīgs sportiskajās aktivitātēs, kā ierakstot maršrutu, tā arī nosakot noskrieto vai nobraukto distanci, kā arī ātrumu vai tempu.

Līdzīgi kā jau visās nozarēs, arī viedtālruņu modeļi ir atrodami par dažiem desmitiem eiro, līdz pat vairākiem simtiem, vai pat tūkstošiem, ekskluzīvu modeļu gadījumā. Kā piemēram, tehnoloģiju giganta Apple dārgākais Apple Watch viedpulksteņa modelis, kurš veidots no zelta un citiem augstvērtīgiem materiāliem, maksā 10 tūkstošus ASV dolārus, kamēr lētākais modelis, kura uzbūvē izmantots alumīnijs un ne tik izturīgs stikls, izmaksā vien pāris simtus. Zīmīgi, ka funkcionalitātes ziņā abas ierīces neatšķiras.

Lielākas izvēles viedpulksteņu pasaulē ir Android lietotājiem. Tā kā operētājsistēma ir krietni pieejamāka izstrādātājiem un ierīču ražotājiem, tad arī pieejamo viedpulksteņu skaita ziņā Android ir absolūts līderis.

201410151734383733

Kā piemēram, par nieka 50 ASV dolāriem igogo.es veikalā varam iegūt viedpulksteni, kuram ir 512 megabaitu operatīvā, četru gigabaitu iebūvētā atmiņa, kā arī viena gigaherca procesors. Šāda ierīce būs lieliski piemērota tiem, kas vēlas pārbaudīt vai viņu dzīvē ir vieta viedpulkstenim un vai ierīce tiks pilnvērtīgi izmantota.

Šim viedpulkstenim ir 240 x 240 pikseļu izšķirtspējas displejs un ar vienu akumulatora uzlādes reizi, tas būs spējīgs darboties divas līdz trīs dienas, kas, starp citu, ir pat ļoti labs rādītājs.

Izsaki savu viedokli