Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

ASV Patentu un prečzīmju organizācija atklājusi, ka viedās tehnikas ražotājs ”Motorola” gatavo vēl nebijušu viedtālruņa ekrānu, kas pats spēj sevi salabot tā saskrāpēšanas gadījumā.

”Motorola” gatavojot ierīces ekrānu, kas būšot aprīkots ar ”formas atmiņas polimēru”, nevis stiklu. Šim materiālam esot tehnoloģija, kas spēj salabot pats sevi un atgriezties iepriekšējā pozīcijā. To varot paveikt ar karstuma palīdzību.

Uz ekrāna nav nepieciešams novietot kādu uzkarsētu priekšmetu. Tālrunis pats esot spējīgs ģenerēt karstumu, ieslēdzot enerģijas taupīšanas režīmu un sūtot siltumu uz ekrānu. Interesanti, ka to varēšot paveikt ar iestrādātu aplikāciju – tātad aplikācija, kas salabo viedās ierīces ekrānu. Tomēr, ko darīt, ja ekrāns ir sašķaidīts tiktāl, ka tas vairs nedarbojas? ”Motorola” nākotnes viedtālrunis, protams, nevarēs salabot brutāli sadauzītu ekrānu, bet gan nelielas skrambas.

Ekrāna tehnoloģija ļauj analizēt tā struktūru un saprast, kur atrodas kāds skrāpējums. Kad tas paveikts, lēnām ar siltuma palīdzību ekrāns pats modificē skrambas un tās atgriež gandrīz identiskā pozīcijā kā agrāk. Pagaidām šādas tehnoloģijas vēl nav, tomēr varbūt laika gaitā, ja ne ”Motorola”, tad kādam citam tehnikas ražotājam izdosies radīt šo un pēcāk vēl advancētāku ekrānu.

Motorols SHS dock

Izmantotie resursi: http://uk.businessinsider.com

Saistītās tēmas: motorolaviedtālruņi

Izsaki savu viedokli