Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Luksusa tālruņu ražotājs Vertu kārtējo reizi mainījis īpašnieku. Šoreiz par 60 miljoniem eiro kompāniju iegādājies kāds turku uzņēmējs Hakans Uzans.

Turku biljonāra Uzana ģimenei savulaik piederēja organizācija Uzan Group. Tās īpašumā bija dažādas straumēšanas kompānijas, banku līnijas un mobilo sakaru tīkls Telsim.

Vēlāk Uzan Group iedzīvojās pamatīgā finanšu krīzē un zaudēja milzīgas naudas summas. Tāpat Turcijas valdība atņēma vairāk nekā 200 uzņēmumus, kas pilnībā vai daļēji piederēja organizācijai.

Uzņēmuma galva Hakans Uzans iegādājies Vertu cerībā, ka tādējādi izdosies atgūt prestižu. Jāsaka gan, ka tas ir visai drosmīgs solis, ņemot vērā, kādus tālruņus ražo Vertu. Jā, tie ir luksusa telefoni, kas maksā vairākus tūkstošus, tomēr to specifikācijas ir viduvējas ar novecojušām Android operētājsistēmām.

Kopš 2015. gada Vertu pārdevis 450 tūkstošus ierīču par vidējo summu apmēram 6 tūkstošu eiro apmērā. Vertu, pārdodot tālruņus, nopelnīja apmēram 110 miljonus eiro, taču zaudēja gandrīz pusi.

Uzņēmums tādējādi kopš 2012. gada tiks pārdots jau trešo reizi. Hakans gan ir apņēmības pilns realizēt kompānijas maksimālo potenciālu, sakot, ka Vertu ir sava niša, kas to padara iecienītu ārkārtīgi turīgu cilvēku vidū.
Resursi: http://www.theverge.com

Saistītās tēmas: vertuviedtālruņi

Izsaki savu viedokli