Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Mūsdienās uz vietas nestāv nekas. Papildus neskaitāmām tehnoloģiju inovācijām attīstās arī vīrusi, kuri kļuvuši izplatīti ne tikai datoros, bet arī tālruņos un planšetdatoros.

Protams, apzinīgi lietojot viedtālruni, zināmā mērā var izvairīties no izspiegošanas vai citiem hakeru uzbrukumiem, taču – ne vienmēr. Skarbu patiesību atklājis virtuālās drošības uzņēmums Check Point.

Uzņēmums izpētījis, ka 36 dažādās Android ierīcēs jau uzreiz ir iestrādāti vīrusi, kas nelegāli iegūst tava tālruņa datus. Taču pats neticamākais šajā stāstā ir tas, ka tās nav nelielas ķīniešu firmas, bet gan tehnoloģiju milži kā LG, Samsung un Asus, kas šo vīrusus ievieto viedajās ierīcēs.

Check Point uzgājis vairākus vīrusus, piemēram, reklāmu botu Loki, kas spējīgs nozagt paroles, kā arī vīrusu ar nosaukumu Slocker. Tas izmanto Tor tīmekli (slepens tīkls), lai nosūtītu tālruņa datus uz nezināmiem avotiem.

Check Point nonācis pie secinājuma, ka šos vīrusus neievieto oficiālie Android operētājsistēmu izstrādāji. Tas notiek vēlāk, kad operētājsistēma tiek apaudzēta ar dažādām papildus opcijām un aplikācijām.

Saraksts, kuros tālruņos atrasti dažādi vīrusi

Saistītās tēmas: Drošībaviedtālruņi

Izsaki savu viedokli