Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Lai arī mūsdienās viedierīcēs tiek iestrādātas dažādas tehnoloģijas, lai mazinātu to saplīšanas risku, tomēr to lietotāji nekad nevar būt droši, ka tālrunis necietīs pēc, piemēram, neveiksmīga kritiena vai peldes ūdenī. Ņemot vērā, ka viedierīces un to skārienjūtīgie ekrāni ir kļuvuši izmēros lielāki, ir tikai loģiski, ka telefoni un planšetdatori sadzīviskās situācijās cieš biežāk. Pats par sevi runā arī fakts, ka tajās iestrādātie virtuālie veikali piedāvā tūkstošiem aplikāciju un izklaides iespēju, kas savukārt veicina telefona biežāku lietošanu.

Ņemot vērā tendences, Latvijas lielākie telekomunikāciju uzņēmumi saviem klientiem ar sadarbības partneru starpniecību piedāvā tālruņu un to sāpīgākā posma – ekrāna apdrošināšanas pakalpojumu. Piemēram, Tele2 sadarbojas ar apdrošināšanas kompāniju “Balta” un saviem klientiem piedāvā tālruņa, planšetdatora vai datora apdrošināšanu, ko var iegādāties atsevišķi. Tele2 gadījumā ir pieejamas divu veidu apdrošināšanas – daļējā un pilnā. Daļējā apdrošināšana sargā ierīci no bojājumiem, tai skaitā šķidruma nodarītajiem, taču nesegs izdevumus zādzības gadījumā, turpretim pilnā apdrošināšana sevī iekļauj visu to pašu un papildus parūpēsies, lai klientam nebūtu lieku izmaksu, ja ierīci nozags.

”Priecājamies, ka arī mūsu klienti ir novērtējuši šo iespēju un arvien vairāk cilvēku izvēlas savu jauno viedtālruni apdrošināt. Pērn katrs ceturtais uz nomaksu iegādātais tālrunis pie Tele2 tika apdrošināts,” portālam Boot.lv skaidro Tele2 komercdirektors Raivo Rosts. “Visbiežāk apdrošināšanas gadījumi tiek pieteikti saistībā ar tālruņa kritieniem un to rezultātā iegūtiem mehāniskajiem bojājumiem. Šeit gan jāatzīmē, ka nepietiek tikai ar kāda telefona daļas, piemēram, ekrāna apdrošināšanu un tā nomaiņu, jo visbiežāk ierīcei var būt arī citi bojājumi, piemēram, korpusam vai fotokamerai. Tele2 piedāvātā apdrošināšana ietver arī fotokameru bojājumus, jo nereti tie var veidot pat pusi no telefona vērtības.”

”Lai pieteiktu apdrošināšanas gadījumu, klientam divu dienu laikā jāsazinās AAS “Balta”, kur atkarībā no notikušā tiks piedāvāti risinājumi. Ja ierīcei ir nepieciešams remonts, tas tiks veikts sertificētā servisā, lai saglabātu ražotāja 2 gadu garantiju programmatūras defektiem un funkcionalitātes traucējumiem.”

Apdrošināšanas cena Tele2 gadījumā ir ļoti relatīva un atkarīga no tā, kāds ir telefona, palnšetdatora vai datora modelis. Salīdzinājumam – Apple iPhone 7 Plus (128GB) daļējā apdrošināšana izmaksā 8,99 eiro (pilnā 9,98), bet savukārt Huawei P8 Lite lietotājam būtu jāšķiras no 3,99 eiro daļējās apdrošināšanas un 4,98 pilnās gadījumā. Kalkulators pieejams ŠEIT.

Cits Latvijā zināms telekomunikāciju milzis Bite saviem klientiem piedāvā telefonu ekrānu apdrošināšanu, ko nodrošina sadarbības partneris. Cita veida zaudējumu atlīdzināšanu kompānija nenodrošina. Bite uzsver, ka ir vairāki faktori, kādēļ kompānija nodarbojas tieši ar ekrāna apdrošināšanu. Pēc uzņēmuma pieejamajiem datiem, tas ir populārākais iemesls, kādēļ klienti savus tālruņus nogādā uz maksas servisu. Nākamais fakts, kas tiek uzsvērts – displeja labošana oficiālā servisa centrā ir otra ilgākā, uzreiz aiz ārējiem vizuāliem defektiem, kas aizņem vidēji 10 dienas, turklāt ekrāna maiņa var izmaksāt līdz pat 200 eiro, kas negaidītiem izdevumiem ir ļoti liela summa.

Bite arī veica aptauju, izvaicājot respondentus par viņu viedtālruņu lietošanas paradumiem. 90% atzinuši, ka, iegādājoties jaunu telefonu, sākumā pret to izturas īpaši uzmanīgi, lai to nesabojātu/nesaskrāpētu. 34% ir kādreiz sanācis saplēst telefona ekrānu, kā arī 48% gribētu, lai telefons būtu bijis apdrošināts.   56% saplēsto ekrānu tā arī nenomaina (Biežākās atbildes “pārāk dārgi”, “labāk nopirku jaunu”, “tāpat jau strādā”, “nav laika”) un 59% izmanto kādu no aksesuāru telefona aizsardzībai – maciņu vai aizargvāciņu.

Vēl viena nianse. Viedierīces lietotājs, protams, nekad nevar paredzēt, vai ar to laika gaitā nekas slikts nenotiks. Par piemēru ņemsim jau iepriekš pieminēto iPhone 7. Gada laikā tā apdrošināšanas izmaksas pie Tele2 sasniegs 119,76 eiro, kamēr maksas servisā konkrētā modeļa ekrāna maiņa, ja tālrunis nav apdrošināts, var sasniegt līdz pat 160 eiro.

Saistītās tēmas: apdrošināšanaDrošībaviedierīces

Izsaki savu viedokli