Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Ja kādu laiciņu bijām pieraduši, ka Sony savus flagmaņus ierindo Xperia Z sērijā, tad šobrīd uzņēmums pārgājis uz Xperia X nosaukumu, turklāt uzreiz izlaižot 3 ierīces – Xperia XA, Xperia X un Xperia X Performance, no kurām jaudīgākā ir pēdējā. Šodien tuvāk apskatīsim vidusceļu, jeb Xperia X.

Xperia X vairs nešķiet tik kantains kā tā priekšgājēji. Tāpat arī viedtālrunim vairs nav stikla, bet gan anodizēta alumīnija aizmugure. Manu sirdi Sony viedtālruņi iekaroja, pateicoties savai ūdensizturībai, tomēr kā prezentācijā skaidroja Sony pārstāvji, tad viņi izpētījuši, ka šī funkcija lietotājiem nemaz neesot tik svarīga, tāpēc lai vēl vairāk nesadārdzinātu ierīces, ūdensizturīgs ir tikai jaudīgākais jauno ierīču saimes pārstāvis – Xperia X Performance.

Sony Xperia X tehniskie parametri:

  • 5 collu 1080 x 1920 pikseļu izšķirtspējas displejs
  • Snapdragon 650 mikroshēmojums
  • 3 gigabaitu operatīvā, 32 gigabaitu iebūvētā atmiņa
  • microSD atmiņas kartes pieslēgvieta
  • 23 megapikseļu aizmugurējā un 13 megapikseļu priekšējā kamera
  • 2620 miliampērstundu akumulators
  • Atbloķēšanas taustiņā iebūvēts pirkstu nospiedumu lasītājs

Kā jau redzam pēc tehniskajiem parametriem, kā arī atņemtās ūdensdrošības, Xperia X varam nodēvēt par vidējās klases viedtālruni ar tendenci uz augstāku klasi. Jāpiezīmē gan, ka pagājušajā gada Xperia M5 bija gan ūdensizturīgs, gan arī spēja ierakstīt 4K video, ka Xperia X nav pa spēkam.

Lai arī Xperia X ir malas ir apaļākas kā Z sērijas pārstāvjiem, ierīces dizainā ir nepārprotami jūtams Sony rokraksts un pat, paslēpjot visus logo, nebūtu ne mazāko šaubu, kas ir viedtālruņa ražotājs. Daudzi ražotāji izvēlas novietot pirkstu nospiedumu lasītājus ierīces aizmugurē, kas savā ziņā ir ērti, tomēr nedaudz pabojā viedtālruņa dizainu. Sony šo drošības sistēmu iebūvējuši atbloķēšanas taustiņā, kas atrodas viedtālruņa labajā sānā. Jāpiezīmē, ka pirkstu nospiedumu lasītājs darbojas diezgan raiti.

Par pārmaiņām ierīces aizmugurē, respektīvi stikla iemainīšanu pret alumīnija, sajūtas ir divējādas. Man personīgi labāk patika stikla aizmugure, jo tai jābūt izturīgākai pret skrāpējumiem, turklāt aizsargplēve uz stikla izskatās krietni labāk par aizsargplēvi uz alumīnija.

Ierīces piecu collu displejs ir pārklāts ar 2.5D aizsargstiklu, kas lieliski saskan ar noapaļotājām korpusa malām. Sony norāda, ka aizsargstikls ir skrāpējumu izturīgs, taču nemin tā ražotāju.

Sony saglabājuši vienu no savām vērtībām – divu soļu kameras taustiņu, kas ir lielisks palīgs, uzņemot attēlus.

Es atceros, ka Xperia Z sērijas pirmsākumos, ierīču displeju krāsu attēlojums šķita blāvāks nekā konkurentiem. Jau kādu laiku Sony šo problēmu ir atrisinājuši un Xperia X viedtālruņa displeja krāsu attēlojums dēvējams kā labs. Sony piedāvā attēla uzlabošanu, piemēram, galerijas aplikācijā, kas uzņemto attēlo krāsas padari īpaši košas, teju vai sirreālas. Par laimi, šo funkciju iespējams atslēgt, lai redzētu attēla patiesās krāsas.

Kā jau redzams pēc tehniskajiem parametriem, viedtālrunis aprīkots ar vidējās klases mikroshēmojumu. Ikdienas darbībās jaudas trūkums nav jūtams, tiesa atšķirību no flagmaņiem varam manīt prasīgākās spēlēs. Par pārējo lai runā veiktspējas testi:

Ja runājam par akumulatoru, tad tas lielus pārsteigumus nesagādā. 2620 miliampērstundu akumulators, kā jau lielākajā daļā viedtālruņu pie aktīvas lietošanas būs spējīgs izturēt vienu pilnu darba dienu, savukārt ne tik aktīvi viedtālruņu lietotāji varēs ierīci lādēt reizi divās dienās. Jāpiezīmē, ka Xperia X ir aprīkots ar Qnovo akumulatoru, kas atbalsta ātro uzlādi un tā dzīves ilgums ir par vairākiem simtiem uzlāžu ilgāks kā parastajiem akumulatoriem, kas nozīmē to, ka arī pēc gada vai diviem, akumulatora ietilpībai nevajadzētu jūtami samazināties.

Sony Xperia X darbina Android  Marshmallow operētājsistēma, kas pārklāta ar Xperia lietotāja interfeisu. Sony ir saglabājuši savas labākās tradīcijas, un šis lietotāja interfeiss joprojām dēvējams par vienu no labākajām alternatīvām tīram Android. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem Xperia modeļiem, interfeiss nav piedzīvojis lielas izmaiņas:

Xperia X aizmugurē novietota 23 megapikseļu fotokamera. Ar kameru uzņemto attēlu paraugi pievienoti zemāk. Nav tā, ka attēli būtu  slikti, tomēr, priekš viedtālruņa, kurš maksā gandrīz 600 eiro, prasītos augstāka detalizācija. Jāuzteic gan ātrā kameras aplikācijas darbība, kā arī priekšzīmīgi ātrais autofokuss.

Pēc Sony Xperia X testēšanas pārņem dalītas sajūtas. Kā vidējās klases viedtālrunis tas ir labs, pat ļoti labs. Tiesa vienīgā pazīmē vidējai klasei ir mikroshēmojums. Cenas ziņā šī ierīce šķiet par dārgu, it īpaši, ja salīdzinām ar citiem ražotājiem. Pie mobilo sakaru operatora Bite Xperia X pilnā cena ir 599 eiro, tieši tikpat izmaksās ar Huawei P9, kuram ir spējīgāka kamera, jaudīgāks mikroshēmojums, kā arī flagmaņa gods.

Sony Xperia X varētu nodēvēt par viedtālruni Sony faniem, kas nevar sagaidīt un/vai atļauties Xperia X Performance.

Izsaki savu viedokli