Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Google vakar paziņoja, ka strādā pie jaunas operētājsistēmas. Android Wear operētājsistēmas versija būs speciāli paredzēta viedpulksteņiem, taču nākotnē ierīču klāsts, kas saņems šo sistēmu, varētu paplašināties.

Kopumā gan jāteic, ka Android Wear solās būt miniatūra Android versija, taču tās saskarne un funkcijas būs speciāli pielāgotas viedpulksteņu nelielajiem izmēriem un ērtai izmantošanai.

Android Wear ziņos tikai par svarīgāko – dažādu aplikāciju ziņām un sociālo tīklu jaunumiem. Lai nodrošinātu ērtāku lietošanu, Google piestrādās pie balss komandu sistēmas. Rezultātā lietotājam nāksies tikai pateikt „Ok Google” un pēc tam uzdot jautājumu vai dot komandu. Šādā veidā būs iespējams atrast ne tikai interesējušo informāciju, bet arī sūtīt īsziņas, uzstādīt modinātāju, veikt rezervāciju restorānā un daudzas citas darbības.

Protams, arī Android Wear būs tendēts uz lietotāja veselības un darbību monitoringu. Apvienojumā ar attiecīgajām fitnesa aplikācijām, izstrādājums spēs noteikt pārvietošanās ātrumu, laiku un citu svarīgu informāciju.

Visbeidzot jāatzīmē, ka Android Wear var tikt vienkārši sajūgts arī ar citām ierīcēm. Piemēram, izmantojot balss komandas, būs iespējams atskaņot mūziku viedtālrunī vai filmu televizorā.

Saprotams, ka Android Wear pavērs plašas iespējas viedpulksteņiem, vienlaikus padarot tos ērtākus izmantošanā. Tagad gan sava artava jāieliek arī aplikāciju izstrādātājiem, apgādājot ierīci ar vairākām interesantām un aizraujošām funkcijām.

Google komanda arī sagatavojuši nelielu video, kurā pastāsta par Android Wear. Interesanti, ka video redzamais kvadrātiskās formas viedpulkstenis ir LG ražojums (apaļais ir Moto 360). Baumas vēsta, ka LG patiešām strādā pie viedpulksteņa – G Watch esot apgādāts ar 1,65 collu displeju (280×280 pikseļu izšķirtspēja), 512 MB un 4 GB iebūvētā atmiņa. Pārdošanā ierīce varētu nonākt jau otrajā ceturksnī.

Visbeidzot jāatzīmē, ka Google sadarbojas arī ar citiem ražotājiem, piemēram, Asus, HTC, Samsung un mikroshēmu ražotājiem Broadcom, Intel, Mediatek, Qualcomm un Imagination.

Saistītās tēmas: androidgoogleviedpulksteņi

Izsaki savu viedokli