Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Laikam ritot, mobilos telefonus ar fiziskām pogām nu jau gandrīz pilnībā nomainījuši viedtālruņi ar skārienjūtīgo ekrānu. Modernās tehnoloģijas nestāv uz vietas, un tiek sperti nākamie soļi attīstības virzienā.

Franču dizainers Žamjē Olivets, iespaidojoties no sava kolēģa, dizainera Filipes Starka, radījis nākotnes viedtālruņa konceptu ar nosaukumu Alo. Oliveta radītajam tālrunim nebūtu skārienjūtīga ekrāna, un visas darbības notiktu ar balss vadības palīdzību. Tālrunis izstarotu hologrammu no tā kameras un varētu parādīt, piemēram, ienākošās ziņas vai kādu video.

Olivets skaidro, ka, neskatoties uz neordināru telefona dizainu, to būs ārkārtīgi ērti turēt rokās. Dizaineris visai sapņaini izteicās par ierīces materiālu. Viņš esot izplānojis, ka tam būs materiāls, kas sargās tālruni no skrāpējumiem. Oliveta doma gan izklausās daudz interesantāka, jo brīdī, kad telefons nokritīs un tam radīsies kāda skramba, šis maģiskais materiāls to uzreiz izlabos un teorētiski, pēc viņa domām, ierīce mūžīgi izskatīsies kā jauna. Tāpat Alo būšot iestrādāts personiskais asistents, kas inteliģenti atbildēs uz balss komandām.

Lai arī šīs ierīces esamība vēl ir tikai idejas stadijā, tomēr dizaineru grupa, kas savulaik radījusi konceptus franču elektronikas kompānijai Thompson, ir pozītivi noskaņota, cerot ka izdosies drīzumā radīt arī reālu Alo viedtālruni.

Filips Starks ir franču rūpniecības un interjera dizaineris, biroja S+ARK dibinātājs. Dizaineris sadarbojas ar mēbeļu un interjera ražotājiem Kartell, Baccarat, Magis un citiem. Viņa darbi ir tikuši izrādīti pastāvīgajās Dekoratīvās mākslas muzeja un Londonas Dizaina muzeja kolekcijās.

Resursi: http://mashable.com/

Saistītās tēmas: alonākotneTālrunis

Izsaki savu viedokli