Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Pēdējo nedēļu laikā visā pasaulē uzliesmojis jauns ”Android” izspiedējvīruss ar nosaukumu ”CopyCat”. Tas inficējis vairāk kā 14 miljonus ”Android” ierīču un ieguvis milzu naudas līdzekļus no viltus reklāmām.

Eiropas reģionā šis vīruss nav bijis izplatīts. Pārsvarā cietuši ”Android” ierīču lietotāji Dienvidāzijā, Dienvidaustrumāzijā, kā arī ASV. Pieejamie dati liecina, ka vīrusa izstrādātāji saņēmuši aptuveni 1,5 miljonus ASV dolāru no viltus reklāmām tikai divu mēnešu laikā.

”CopyCat” vīruss ”Android” ierīcēs nonācis pēc tam, kad to lietotāji instalējuši dažādas aplikācijas trešo pušu virtuālajos veikalos ārpus ”Google Play” veikala. Ja cilvēks instalējis aplikācijiu, kas satur ”CopyCat”, principā turpinājums var būt neprognozējams.

Brīdī, kad ”CopyCat” iedzīvojas ierīcē, tā tiek uzlauzta (‘root’) un vīruss piekļūst visiem sistēmas failiem. Tike inficēts ”Android” operētājsistēmas pavediens ”Zygote”, kas atbild par aplikāciju instalēšanu.

Tad, kad šis process ir noticis, vīruss tālāk izplatās dažādi. Viens no variantiem – tiek demonstrētas viltus reklāmas visās ierīces aplikācijās vai arī otrs – gluži vienkārši tiek iegūta ”GooglePlay” veikalā norādītā kredītkartes informācija. Aptuveni 3,8 miljonos ierīču tika demonstrētas aizdomīgas reklāmas, 4,4 tika zagta kredītkaršu informācija, bet pārējās neizdevās uzlauzt.

Lejupielādēt aplikācijas ārpus ”Google Play” veikala nav ieteicams.

Saistītās tēmas: androidvīruss

Izsaki savu viedokli