Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi
post-image

Amerikas Savienotajās Valstīs, Floridā pierādījies, ka gudrās tehnoloģijas spējīgas ne tikai bojāt cilvēku redzi un radīt atkarību, bet arī glābt dzīvības. ”Apple” virtuālais asistents ”Siri” pamanījies izglābt trīs zvejniekus no kritiskas situācijas.

Trīs zvejnieki ielaivoja Atlantijas okeānā. Nokļūstot sešus kilometrus no krasta, okeānā sākās milzu viļņi, kas lēnām piepildīja laivu ar ūdeni. Stindzinošais ūdens pārņēma laivu, bet viens no zvejniekiem izrādījās ļoti attapīgs.

Viņš skaļi izkliedza frāzi “hey siri” un turpināja ar “call 911”. Vīrietim bija iPhone 7 tālrunis, kurš atpazina balss frāzi un nekavējoties pazvanīja glābšanas dienestam. Ņemot vērā, ka iPhone ierīce bija samirkusi un bija tik auksts, ka zvejnieks nevarēja pazvanīt klasiskā veidā, nācās izmantot balss komandas, kas laimīgi nostrādāja.

Glābējie ar helikopteru devās pārbaudīt situāciju un veiksmīgi visus trīs vīrus izglāba. Pēc incidenta glābšanas dienesta pārstāvis Džeimss Berets pastāstīja, ka zvejnieku rokas bijušas tik nosalušas, ka viņi nejuta savus pirkstus. Tāpat tas esot pirmais gadījums, kad glābēji sazvanīti ar “Siri” palīdzību, jo citādā veidā tas nav bijis iespējams.

Nesen Lielbritānijā bija līdzīgs atgadījums, kad četrus gadus vecam bērnam mamma zaudēja samaņu. Bērns ļoti atjautīgi izmantoja mammas pirkstu, lai atbloķētu ekrānu un ar “hey siri” metodi pazvanīja ātrajai palīdzībai, kas viņa māti izglāba.

Izmantotie resursi: http://bgr.com

Saistītās tēmas: iphonesiri

Izsaki savu viedokli