Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Divas stundas vai vēl mazāk – tik ilgu laiku ikdienā sev velta nedaudz vairāk kā puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, noskaidrots jaunākajā Samsung un „GfK Custom Research Baltic” pētījumā. Visbiežāk iedzīvotāji šajā laikā pārlūko internetu (74% gadījumu), skatās filmas vai video (58%) un gatavo ēst (46%).

Aizņemtākie – ģimenes cilvēki un vadītāji

Par aizņemtākajiem var dēvēt cilvēkus, kuru ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni – to vidū lielākā daļa (76%) apgalvo, ka ikdienā viņiem ir vien divas stundas vai vēl mazāk laika pašiem sev. Tikpat brīvā laika ir arī strādājošajiem – vadītājiem (64%) un speciālistiem (62%).Turklāt kopumā katrs desmitais atzīst, ka dienā sev var atlicināt tikai pusstundu laika.

“Tikpat svarīgi kā atrast laiku tikai sev ir to maksimāli kvalitatīvi izbaudīt. Vairums iedzīvotāju atzīst, ka viņu iemīļotākā atpūta ir interneta pārlūkošana un filmu vai video skatīšanās, tāpēc būtiski, lai šis process būtu maksimāli patīkams. Tas ir viegli panākams ar Samsung Galaxy Tab S2 planšetdatoru – kvalitatīvais ekrāns un ērtais izmērs padara to par atbilstošāko kompanjonu brīžiem, ko izvēlamies veltīt sev un vienīgi sev,” stāsta Māris Ķikāns, Samsung Electronics Baltics Telekomunikāciju vadītājs Baltijas valstīs.

Atpūta internetā – visiecienītākā Baltijas valstīs

Kopumā visvairāk cilvēku, kuriem ir līdz divām stundām laika sev, ir Lietuvā (60%), kamēr Igaunijā – 46% iedzīvotāju un Latvijā – 56%. Visās trīs Baltijas valstīs vienots ieradums ir laiku sev pavadīt internetā, kam seko video un filmu skatīšanās. “Brīžos, kad vietu pie televizora aizņēmuši citi ģimenes locekļi, iesaku novērtēt planšetdatora priekšrocības – tas ļauj radīt privātāku gaisotni un arī video ir maksimāli pietuvināts reālam attēlam, piemēram, Galaxy Tab S2 ekrāns attēlo līdz pat 94% dabisko krāsu toņu,” papildina Ķikāns.

Lietuviešiem iecienīta aktivitāte ir arī žurnālu un grāmatu lasīšana, kā arī saziņa ar tuviniekiem, turpretī Latvijā un Igaunijā par šīm populārāka ir ēst gatavošana. Katrs trešais respondents Latvijā sev brīvajā laikā nodarbojas ar kādu no saviem hobijiem, klausās mūziku vai iepērkas.

Par pētījumu

Pētījumu veica tirgus pētījumu kompānija „GfK Custom Research Baltic” interneta vidē 2015. gada septembrī. Aptauja ir reprezentatīva ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 64, kas izmanto internetu vismaz reizi nedēļā. Izlases lielums ir 703 respondenti Latvijā, 711 respondenti Lietuvā un 722 respondenti Igaunijā.

Izsaki savu viedokli