Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Pirms nepilniem diviem mēnešiem “Samsung” ātrādīja jaunos flagmaņus “Galaxy S8” un “Galaxy S8 Plus”. Arī Rīgā kopā ar visu pasauli tika skaitītas sekundes līdz oficiāli tiks pasludināta jaunā tālruņa piedzimšana. Pirms viedtālruņu oficiālās prezentācijas internetā bija noplūduši gan attēli, gan video, kuros varēja apskatīt jauno telefonu. Tāpat bija zināmas visas tālruņa specifikācijas un praktiski visas papildus viedās tehnoloģijas, kas laupīja gandrīz jebkādu intrigu, prezentāciju pārvēršot vien par formalitāti.

Pēc tālruņa oficiālās atrādīšanas radās dažādi jautājumi. Piemēram, vai jaunajam tālrunim ir labāka kamera kā priekštecim “Galaxy S7”? Vai arī – uz ko spējīgs vēl nezināmais tālruņa asistents “Bixby”, kam pat piešķirta atsevišķa poga? Un kādi ir iespaidi par telefona ekrānu, kas klāj 84% no priekšējā paneļa? Boot.lv uz pārbaudes laiku savā īpašumā ieguva “Galaxy S8 Plus” viedtālruni un lūkoja atbildēt uz daudzajiem jautājumiem.

p.s. Tālruņa tehniskie parametri pieejami apskata beigās.

Dizains

Telefons ir ieguvis 6,2 collu ekrānu, kas vizuāli to padara visai lielu. Lai arī kopējais tēls liek domāt, ka “Galaxy S8 Plus” ir pārāk liels un rokā neērti turams telefons, tomēr, pēc aptuveni nedēļu ilgas tā lietošanas, top skaidrs, ka tā gluži nav. Jā, vienā rokā turot telefonu, ir sarežģīti aizsniegt ekrāna augšējo daļu, tomēr tas nesagādāja lielu diskomfortu un kopējo iespaidu nesabojāja.

“Galaxy S8 Plus” ir par teju 20  gramiem smagāks par savu “mazo brāli”. Lietojot telefonu, nevienu brīdi nerodas sajūta, ka tas ir pārlieku viegls. Gluži otrādi – tālrunis šķiet visai smags un ergonomiski labi izstrādāts, kas rada zināmu drošības sajūtu. Tāpat tas labi iegulst rokā un neslīd ārā, pat tad, ja viedierīce tiek lietota ilgāku laiku bez pārtraukuma.

“Samsung” savam jaunajam telefonam piešķīris unikālu un revolucionālu dizainu. Pirmo reizi telefonu izstrādes vēsturē Dienvidkorejas uzņēmums šķīrās no fiziskās mājas pogas, kas tika izņemta, lai atbrīvotu papildus vietu lielajam ekrānam. Ieliektais ekrāns savukārt jau vairs nav nekāds jaunums, bet pirkstu nospieduma lasītāja pozīcija gan. Ja iepriekšējam modelim tas atradās uz mājas pogas, tad “S8 Plus” atrodas aizmugurē, blakus kamerai.

Jāsaka uzreiz, ka pirkstu nospiedumu lasītāja novietojums ir pagalam neveiksmīgs un viens no lielākajiem tālruņa mīnusiem. Tas atrodas pa kreisi no kameras un, mēģinot ar pirkstu atbloķēt telefonu, 95% gadījumu nāksies aizskart arī kameras stikliņu. Šāda iespējamība ir mazāka, ja cilvēks tālruni pārsvarā lieto ar kreiso roku, taču tas nemazina faktu, ka lasītāja pozīcija atrodas pilnīgi nevietā.

Pirkstu nospiedums ir ērtākais un ātrākais veids, kā atbloķēt ekrānu mūsdienu viedtālruņiem, bet “Samsung” šo funkciju, acīmredzot, savam labākajam telefonam nav uztvēris kā svarīgu aspektu. Jāpiebilst, ka ne vienmēr ar pirmo reizi izdevās atbloķēt tālruņa ekrānu (lasītāja nelielais izmērs un sliktā pozīcija), tomēr, par spīti tam, ekrāns atslēdzās ļoti ātri.

Protams, “Samsung” pirkstu nospieduma lasītājus ērtību ziņā nevar salīdzināt, piemēram, ar tiem, kas ievietoti “Huawei” telefonos. Visi “P9” un “Honor” sērijas telefoni, 2017. gada “P8 Lite” modelis, kā arī “P10 Lite” tika pie lieliskiem aizmugurējiem pirkstu nospieduma skeneriem, kamēr “P10” un “P10 Plus” tie atrodas uz mājas pogām.

Un, protams, nedrīkst nepieminēt to, ka “Galaxy S8 Plus” ir saglabājis 3,5 mm audio pieslēgvietu, no kuras jau kādu laiku atbrīvojies ir “Apple”.

Ekrāns

“Samsung” ieliektos ekrānus sāka iestrādāt savos telefonos kopš “Galaxy S6” sērijas. Tobrīd tā bija vēl nebijusi lieta viedtālruņos un cilvēkiem daudz interesantāka likās “Galaxy S6 Edge” versija, nekā “Galaxy S6” tradicionālais būvējums. Līdz tam brīdim neviens nopietns viedtālruņu ražotājs neizmantoja šāda tipa ekrānus. Pēc tam sekoja “Galaxy S7” sērija, kurā arī bija iekļauta gan klasiskā, gan “Edge” versija. Šogad “Samsung” laida klajā “S8” sēriju un standarta taisnā ekrāna versija vairs nebija pieejama – gan “S8”, gan “S8 Plus” saņēma lieliskus ieliektos ekrānus.

Pēc tālruņa nākšanas pasaulē cilvēki spriedelēja, ka varētu rasties neliela problēma ieliektā ekrāna dēļ. Proti, lielais un ieliektais ekrāns varētu radīt viltus pieskārienus ar citu plaukstas daļu, cenšoties aizsniegt ekrāna tālākos stūrus. Godīgi sakot, ar šādu problēmu nesaskāros ne reizi un, ja arī plauksta pieskārās ekrānam brīdī, kad veicu mērķtiecīgu pieskārienu kādam ekrāna punktam, cenšoties, piemēram, atvērt aplikāciju, nekādi pieskārienu “gļuki” nebija vērojami.

Kopumā “Galaxy S8 Plus” “Super AMOLED” ekrāns atstāja lielisku iespaidu, turklāt tas teicami pielāgojās lielai saules staru ietekmei un ļoti gaišā laikā nebija praktiski nekādu problēmu to lietot. Salīdzinot ar iepriekšējo “S7” sēriju, “Samsung” ekrānu jaunajam flagmanim ir padarījis vēl labāku, turklāt nebūtu kļūdaini sacīt, ka tas šobrīd ir viens no labākajiem pasaulē.

Veiktspēja

Visiem “Galaxy S8 Plus” tālruņiem ir iestrādāta 4 GB operatīvā atmiņa (RAM) un 64 GB iekšējā atmiņa. Jāpiebilst, ka Ķīnā un Dienvidkorejā tiek ražoti arī 128 GB modeļi ar 6 GB operatīvās atmiņas apjomu. Tāpat Eiropas versija nav saņēmusi izslavēto “Qualcomm Snapdragon 835” procesoru, kas pieejams tikai ASV telefonu versijās. Eiropas modelim ir iestrādāts “Exynos 8895 Octa”, kas jebkurā gadījumā no “Qualcomm” daudz neatpaliek. Kopumā Eiropas versija ir mazliet vājāka par ASV pieejamo, kas atspoguļojās nelielās CPU un GPU atšķirībās.

Izmērot telefona jaudas parametrus ar “AnTuTu Benchmark” palīdzību, nākas secināt, ka to pārspēj vienīgi ”iPhone 7 Plus”, kas ieņem pārliecinošu pirmo vietu starp visiem pasaules telefoniem. Jāatzīmē, ka “Galaxy S8” un “S8 Plus” vismaz šobrīd ir jaudīgākie telefoni starp tiem, kurus darbina “Android” operētājsistēmas. Zemāk redzams salīdzinājums ar “iPhone 7 Plus” un tuvāko “Android” sekotāju “Xiaomi Mi6”.

Kopumā jāatzīst, ka neilgajā lietošanas laikā ne reizi nesaskāros ar pēkšņu telefona “uzkāršanos” vai jebkādām citām lietām, kas radītu negatīvu iespaidu. Ja jārunā par jaudu, telefons darbojās izcili ātri un plūdeni, bez jebkādas aizķeršanās. Pat tad, kad fonā tika atvērtas visas populārākās sociālo tīklu aplikācijas “Facebook”, “Twitter”, “Instagram”, “Whatsapp” un “Chrome”, ierīce darbojās teicami un no vienas uz otru programmu varēja pārlekt bez sarežģījumiem, nonākot pēdējā pozīcijā, piemēram, “Twitter” lentē. Neviena no aplikācijām, tās paralēli lietojot, neaizvērās, kas, protams, ir ļoti pozitīvs rādītājs. Veikstpēja šim tālrunim ir elites līmenī. Tā tam, protams, arī bija jābūt.

Akumulators un biometrija

Jāsaka uzreiz, ka tālrunis ieguvis ļoti solīdu 3500 mAh akuumlatoru. Optimāli lietojot tālruni (sarunas, sociālie tīkli, navigācija, mūzika un fotogrāfijas), tas izturēja… mazliet vairāk kā 24 stundas. Turklāt telefonā nemitīgi bija ieslēgta GPS navigācija un Wi-Fi, kas intensīvi patērē baterijas resursus. Viedtālruņa akumulatoru ar “fast charging” palīdzību iespējams uzlādēt nepilnu divu stundu laikā. Protams, ja ļoti gribētu, varētu izspiest arī ilgāku akumulatora darbības ilgumu, taču ar nosacījumu, ka tiek izslēgts vismaz GPS un netiek izmantotas jaudīgas programmas. Lai gan, kurš pirks “Galaxy S8” un laidīs garām iespēju izmantot visas tā funkcijas?

“Samsung” savā jaunajā tālrunī ieviesis jau iepriekš vecākajos modeļos redzēto “Iris” jeb acs varavīksnenes skeneri, kā arī sejas nolasīšanas funkciju. Ar abām opcijām iespējams atbloķēt telefona ekrānu, kas ir papildus alternatīvas pirkstu nospieduma atbloķēšanai, kā arī klasiskajām parolēm.

Man personīgi ar “Iris” acu varavīksnenes nolasīšanu neklājās viegli. Aci neizdevās reģistrēt pat pēc 10 mēģinājumiem, taču eksperimentā piedalījās arī kolēģe, kura to paveica ar otro piegājienu. Mēģinot telefonu atbloķēt ar acīm, tas izdevās ļoti veiksmīgi un zibenīgi, tomēr ir viens “bet”. Lai tiktu līdz acu nolasīšanai, ir jāpiespiež bloķēšanas poga un jāpārbrauc ar pirkstu pāri ekrānam. Manuprāt, šis process “Samsung” ir jāpadara īsāks, jo šobrīd tas ir daudz par garu (jāpaveic divas darbības, lai tiktu līdz acs skenēšanai). Jāpiebilst, ka skenēšanas brīdī uz acīm nedrīkst būt brilles, kā arī sarežģījumus var sagādāt kontaktlēcu lietošana.

Sejas un acs varavīksnenes nolasīšanas funkcijas nevar iestatīt abas reizē. Ir jāizvēlas viena un grūti pat izvērtēt, kuru izvēlēties labāk. Sejas nolasīšanas funkcija teorētiski sniedz ērtāku atbloķēšanas veidu, tomēr ne vienmēr darbojas tā, kā to varētu vēlēties. Gaišā istabā vai ārpus telpām ierīce seju nolasa ļoti veiksmīgi un ātri. Atliek nospiest atbloķēšanas pogu un apmēram 20 cm attālumā novietot telefonu tieši pret seju. Tomēr arī šeit neiztikt bez problēmsituācijām, jo tumšā vidē “S8 Plus” var seju neatpazīt.

Abas biometrijas funkcijas vēl noteikti nav tādā līmenī, lai tās varētu izmantot pilnvērtīgai telefona ekrāna atbloķēšanai. Šajā ziņā joprojām nepārspēti ērtākā un ātrākā paliek ekrāna atdzīvināšana ar pirkstu nospieduma skenēšanas palīdzību. Varbūt ar laiku viss mainīsies.

Programmatūra

“Samsung” jaunajos “S8” sērijas telefonos ieviesis pilnīgi jaunu virtuālo asistentu “Bixby”. Tā funkcionalitāte un dizains lielā mērā ir nokopēti no “Google” meklētāja, taču ne par to ir stāsts. “Bixby” ir piešķirta atsevišķa poga, kas atrodas telefona kreisajā malā zem skaņas regulēšanas taustiņiem. To nospiežot, atveras “Bixby” logs, kur apskatāma laikapstākļu informācija, biežāk zvanītie numuri, motīvi, utml.

Ar nožēlu jāatzīst, ka “Bixby” balss vadība Latvijā nedarbojas un to nav iespējams izmantot kā “Google” balss asistenta alternatīvu. Varbūt ar laiku “Bixby” spēs konkurēt gan ar “Google”, gan “Siri”, gan “Alexa”, tomēr šobrīd tas nekādu nopietnu konkurenci visiem trīs dūžiem nesastāda. Patiesības labad jāatzīst, ka tā arī visā telefona lietošanas laikā ne reizi neradās īpaša vajadzība spiest speciālo “Bixby” pogu. “Samsung” gan varēja parūpēties par lietotāju ērtībām un dot iespēju “Bixby” nomainīt pret citu īsceļu. Tad šai pogai būtu pavisam cita pievienotā vērtība.

“Samsung” ieviesis jaunu veidu, kā nokļūt līdz aplikāciju logam jeb “App Drawer”. Atliek vien ar pirkstu pavilkt uz augšu vai leju mājas ekrānu un tas parādās. Sākumā bija grūti pierast, taču, ilgāku laiku lietojot telefonu, sapratu, ka tas ir ērtāks un visādā ziņā patīkamāks veids kā piekļūt visam tālruņa aplikāciju klāstam. Tāpat interesanta funkcija ir nolocītā ekrāna sānu josla, kura sastāv no vairākiem logiem. Piemēram, vienā iespējams pievienot biežāk lietotos vai mīļākos tālruņa kontaktus, citā pievienot aplikācijas, bet radošajām izpausmēm pieejami dažādi ekrāna izgriešanas rīki un GIF animāciju veidotājs.

Paziņojumu josla “S8 Plus” telefonam ir gana advancēta. Vispirms to novelkot uz leju, josla noslīd līdz pusei (atkarīgs, cik paziņojumi saņemti), taču tā automātiski kļūs garāka, ja lietotājs vēlēsies piekļūt citām opcijām, piemēram, ieslēgt NFC savienojumu vai aktivizēt lidojuma režīmu. Ikoniņu izvietojumu, protams, pats var samainīt, lai svarīgākās lietas (Wi-Fi, GPS, mobilie dati) vienmēr stāv augstāk un nav jāveic liekas darbības, lai pie tām nokļūtu.

   

 

Kamera

“Galaxy S8 Plus” ir saņēmis 12 megapikseļu aizmugurējo fotokameru un 8 megapikseļu priekšējo. Taču… kāda vilšanās! Jaunajam “Samsung” telefonam ir iestrādāta identiska primārā kamera kā “Galaxy S7 Edge”, kas, protams, nebūt nav slikta, tomēr lietotāji noteikti vēlējās ko vairāk. Tālruņa prezentācijā kamerai netika pievērsta praktiski nekāda uzmanība un grūti izskaidrot, kādēļ “Samsung” nav pat nedaudz uzlabojis aizmugurējo kameru.

Ja runājam par selfiju kameru, tad šeit gan ir nelieli uzlabojumi. 5 megapikseļu vietā ir iestrādāti 8, kā arī pievienots autofokuss, kas ir liels pluss kvēliem pašportretu fotogrāfiju cienītājiem. Kopumā priekšējā kamera ir gana solīda un “S8 Plus” lietotāji tajā pilnīgi noteikti nevilsies. Jāatgādina, ka “S8” un “S8 Plus” bez pārsteigumiem abas kameras ir identiskas.

Zemāk daži paraugi, kas fotografēti ar “Galaxy S8 Plus” kameru.

 

Izturības tests?

Ņemot vērā, ka “Galaxy S8 Plus”, kā gandrīz ikviens mūsdienu tālrunis, saņēmis “IP68” putekļu un ūdens aizsardzības sistēmu, lūkojām pārbaudīt tā izturību ūdenī. Tālrunis pilnībā ūdenī pavadīja aptuveni trīs minūtes un no vannas izlīda ārā dzīvs un vesels. Nekādas problēmas nebija nedz ar skaļruņiem, nedz austiņu pieslēgvietu un lādētāju. Teorētiski telefonu var lietot, arī dodoties peldē, taču, kā pārbaudījām, tā ekrāns zem ūdens nereaģē uz pieskārieniem.

Rezumē

“Samsung” ir izveidojis flagmani, paraugu citiem un vienu no spēcīgākajiem tālruņiem, kāds konkrētajā brīdī nopērkams. Telefona dizains ir lielisks un, neskatoties pat uz to, ka “S8 Plus” ir visai liels savās aprisēs, tas visai ērti iegulst plaukstā, neslīd ārā un ir ērti lietojams. Tālrunis ir saņēmis filigrānu ekrānu, kas pilnīgi noteikti šobrīd ir viens no labākajiem pasaulē, kā arī visai labu akumulatoru. Tāpat “S8 Plus” jauda ir augstākajā līmenī un neilgajā lietošanas periodā tajā nenācās vilties ne reizi.

Plusi: Ekrāns, dizains, veiktspēja, kamera, akumulators

Mīnusi: Pirkstu nospieduma sensora novietojums, ne līdz galam izstrādāts virtuālais asistents “Bixby”

Tehniskie parametri

Tīkls:

Pārklājums: GSM / HSPA / LTE

SIM: Vienas SIM kartes vai divu SIM karšu versijas. Divu SIM karšu versijai – otrai “Nano” SIM kartei un Micro SD” atmiņas kartei kopēja pieslēgvieta

Izskats:

Svars: 173 grami

Dimensijas: 159.5 x 73.4 x 8.1 milimetri

Aizmugurējais panelis: “Corning Gorilla Glass 5” sargā pret skrāpējumiem un triecieniem

Ūdens noturība: IP68 putekļu un ūdens noturība līdz 1,5m dziļumam 30 minūšu garumā

Ekrāns:

Veids: “Super AMOLED” kapacitīvais ekrāns, 16 miljoni krāsu

Izmērs: 6,2 collas (ekrāns aizņem 84% no tālruņa priekšējā paneļa)

Izšķirtspēja: 1440 x 2960 pikseļi (~529 pikseļu blīvums)

Aizsardzība: “Corning Gorilla Glass 5”

Saskarne: “TouchWiz”, 3D mājas poga

Platforma: 

Operētājsistēma: “Android 7.0 Nougat”

Procesors: “Exynos 8895 Octa”

Centrālais procesors (CPU): Astoņkodolu 4×2.3 GHz un 4×1.7 GHz

Grafiskais procesors (GPU): “Mali-G71 MP20”

Atmiņa:

Iebūvēta: 64 GB

Atmiņas karte: “Micro SD” līdz 256 GB

Operatīvā atmiņa (RAM): 4 GB

Kamera: 

Aizmugurējā: 12 MP, f/1.7, 26mm, fāžu nobīdes autofokuss, optiskā attēla stabilizācija, zibspuldze, 1/2.5″ sensora izmērs, 1,4 mikrometru pikseļu izmērs

Opcijas: Vietas noteikšana, vienlaicīga 4K video ierakstīšana un 9MP attēla uzņemšana, sejas/smaida noteikšana, automātisks HDR (“high dynamic range”), panorāma

Video: 2160p@30 kadri sekundē, 1080p@60 kadri sekundē, HDR

Priekšējā: 8 MP, f/1.7, autofokuss, 1440p@30 kadri sekundē, duālais video zvans, automātisks HDR

Skaņa:

Paziņojumi: Vibrācija, MP3 un WAV zvana signāli

Skaļrunis: Jā

3,5mm audio pieslēgvieta: Jā

Opcijas: 32-bit/384kHz audio kvalitāte

Savienojumi: 

WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, divu frekvenču tīkls, “Wi-Fi Direct”, tīklāja izveide

Bluetooth: 5.0, A2DP, LE, aptX

GPS: Jā + A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC: Jā

Radio: Nē

USB: 3.1, Type-C 1.0

Papildus:

Akumulators: Nenomaināms litija-jonu 3500 mAh

Sensori: “Iris” varavīksnenes sensors, pirkstu nospiedumu lasītājs, akselerometrs, žiroskops, kompass, barometrs, sirds ritma mērītājs, “SpO2”

Opcijas: Ātrā uzlāde (“Quick Charge 2.0”), “Qi/PMA” bezvadu uzlāde, “ANT+” atbalsts, MP4 un MP3 failu atskaņotājs, “Bixby” asistents

Krāsu variācijas: Melna, pelēka, sudraba, zila, zelta

Saistītās tēmas: apskatsSamsung Galaxy S8viedtālruņi

Izsaki savu viedokli