Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Pirms dažiem mēnešiem kameru ražotājs ”RED” nāca klajā ar negaidītu paziņojumu, ka kompānija gatavo savu pirmo viedtālruni. Lielāku izbrīnu gan izraisīja fakts, ka ”RED” bija pavēstījis, ka ierīcei būs hologrāfisks ekrāns.

Tas nozīmēja, ka ”RED”‘ ir apņēmības pilns radīt jaunu ekrāna tehnoloģiju, kāda šobrīd nav nevienam citam viedtālrunim. Tobrīd telefonu bija iespējams rezervēt, turklāt tā cena bija visai iespaidīgi 1000 eiro.

”RED” paskaidrojis, ka hologrāfiskais ekrāns tiek veidots sadarbībā ar ”Start-up” uzņēmumu ”Leia”. Ekrāna tehnoloģija, protams, nav kā zinātniskās fantastiskas filmās, taču tā esot spējīga parādīt 3D objektus ārpus ekrāna aprisēm.

Kā ziņo ”Leia”, tad ekrāns projicē 3D objektus, kurus var apskatīt no dažādiem leņķiem, balstoties uz to, kādā pozīcijā atrodas cilvēks. Piemēram, GPS navigācijā tas esot spējīgs izcelt ārpus ekrāna celtnes, kas tajā redzamas. Pamatam ir ņemts klasisks LCD ekrāns, kas aprīkots ar nanostruktūru slāņiem un dažādām citām tehnoloģijām, kas nodrošina hologrāfisko efektu.

Tas ir oficiālais ziņojums, tomēr reāli vēl ir tāls ceļš ejams, lai viedtālruņa ekrānu padarītu tādu, kāds tas ir aprakstīts.

Ierīci pagaidām izmēģinājuši tikai neliels skaits cilvēku. Viens no viņiem ir Markess Brounlijs, kurš pastāstījis, ka ekrāns ir iespaidīgs, tomēr tas noteikti vēl neesot perfekts. Sociālajā tīklā ”Twitter” maijā parādījās arī video ar tālruni darbībā, tomēr tas tiešām nebija ne tuvu tam, kā ekrānu aprakstījis ”Leia”.

Izmantotie resursi: https://www.theverge.com

Saistītās tēmas: hologrāfiskais ekrānsRED

Izsaki savu viedokli