Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Pirms laika vēstījām, ka ASV valdība apsver iespēju apgādāt viedtālruņus ar savdabīgām „nāves” pogām, kas dzēstu visu pieejamo informāciju un padarītu tos pilnīgi neizmantojamus. Jaunākā informācija vēsta, ka šī ideja varētu ļaut ietaupīt vairākus miljardus dolāru viedtālruņu pircējiem.

Kā liecina Kreigtonas Universitātes zinātnieku pētījums, šādas pogas ieviešana ļautu viedtālruņu lietotājiem ietaupīt līdz pat 2,6 miljardiem dolāriem katru gadu. Pētījuma laikā tika noskaidrots, ka ASV iedzīvotāji katru gadu iztērē 580 miljonus dolāru, lai iegādātos jaunu viedtālruni nozagtā vietā, savukārt ierīču apdrošināšana izmaksā iespaidīgus 4,8 miljardus dolāru.

Līdztekus pētījumam tika veikta arī aptauja, kuras ietvaros tika noskaidrots, ka 83 procenti aptaujāto ASV iedzīvotāju atbalsta šādu pogu ieviešanu.

Dotajā brīdī Kalifornijas štata regulējušās iestādes ir uzsākušas idejas virzību, cerot, ka izdošanas gadījumā šādām pogām jau standartā būtu jāparādās ierīcēs jau sākot ar 2015. gada 1. janvāri.

Vienlaikus gan jāatzīmē, ka mobilo operētājsistēmu izstrādātāji pēdējā laikā īpaši piestrādā pie jaunu drošības opciju ieviešanas. Piemēram, Google un Microsoft savās mobilajās operētājsistēmās ieviesa vairākas opcijas, kas jau iepriekš bija pieejamas iOS lietotājiem.

Collection_smartphones_2013_v1.jpgd31e0fcf-1912-44f2-8c13-bc0fefbcc8f4Large

Saistītās tēmas: Drošībaviedtālruņi

Izsaki savu viedokli