Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness
post-image

Vīrieši uzņemot vairāk pašpildes nekā sievietes. Huawei vasaras pētījumā noskaidrots – 69% sieviešu un 77% vīriešu izmanto viedtālruņus, lai uzņemtu t.s. selfijus.

Vīriešiem patīk inovatīvas tehnoloģija un gadžeti. Taču mēs nevarējām iedomāties, ka iemīļotā ierīce – viedtālrunis – atklās šādu faktu.

“Šie ir ļoti pārsteidzoši dati. Gadiem ilgi fotogrāfija bijusi nozīmīga viedtālruņu daļa. Priekšējā kamera, ko izmanto video zvaniem un pašbilžu uzņemšanai, kļūst aizvien svarīgāka. Pārdošanas dati liecina, ka klientiem tā ir nozīmīga viedtālruņa daļa. Bet uzzināt, ka vīrieši uzņem vairāk pašbildes nekā sievietes – tie ir pārsteidzoši dati,” komentē Huawei Consumer Business Group Baltijas reģiona ģenerāldirektors Jaņs Fejs (Yan Fei).

Huawei aptauja arī norāda – jo jaunāks viedtālruņa lietotājs, jo lielāka iespēja, ka viņš/viņa uzņems pašbildes. Bet ne visi viedtālruņu lietotāji ir vienādi. Dati rāda, jo tālāk Eiropas Ziemeļos atrodas viedtālruņa lietotājs, jo mazāka iespēja, ka uzņems selfijus. Piemēram, 84% bulgāru uzņem pašbildes,  kamēr tikai 59% dāņu izmantoja to pašu funkciju.

“Viedtālruņi ir kļuvuši tik populāri un daudzfunkcionāli, ka to lietojums atklāj interesantu informāciju par sabiedrību. Informāciju, kas nav saistīta ar tehnoloģijām, bet var būt noderīga sociālo zinību pētījumos, ”piebilsts Jaņs Fejs.

Ņemot vērā pašbilžu popularitāti, noderīgs aksesuārs viedtālrunim ir selfiju kāts. Tāpēc Huawei izveidojuši īpašu kampaņu. Pērkot Huawei viedtālruni, klienti var izvēlēties bezmaksas aksesuāru (Selfiju koku, ko iespējams pārveidot trijkājī, ārējo bateriju vai ātro mašīnas lādētāju). Latvijā aksesuāra izvēle pieejama, iegādājoties šīs ierīces – Mate 9, P10, P10 Plus, P10 Lite, P9 Lite 2017. Piedāvājums pieejams Tele2, Lattelecom, RD Electronics, Bite, Euronics, 1A.lv un Tehnoland. Savukārt, iegādājoties Mate9, P10, P10 Plus and P9Lite 2017 LMT centros, dāvanā saņem ārējo bateriju.

Saistītās tēmas: Aptaujahuaweiselfiji

Izsaki savu viedokli