Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness
post-image

Beidzot tas ir noticis un līdz Latvijai oficiāli ir nonācis viens no labākajiem Ķīnā ražotajiem tālruņiem ”One Plus 3T”. Viedtālruņu tirdzniecību Latvijā uzsāka mobilo sakaru operators ”Bite”, kas arī mums deva šo lielisko iespēju izmēģināt tālruņa sniegtās iespējas.

Ja atgriežamies trīs gadus senā vēsturē, atceroties ”OnePlus One”, kas bija pirmais uzņēmuma viedtālrunis, tad tā pieejamība bija ļoti limitēta. Telefonu varēja iegūt tikai ar ielūgumu palīdzību. Arī ”One Plus 2” tā pirmsākumos tika izķerts ātri vien un tikai pēc tam to varēja iegādāties internetveikalos, piemēram, www.amazon.com.

Nākamais flagmanis ”One Plus 3” tika prezentēts aizvadītā gada jūnijā, bet ”OnePlus 3T” dzima tā paša gada novembrī. Trešās sērijas viedtālruņi kļuva jau daudz pieejamāki ”parastajiem mirstīgajiem” visā pasaulē un kā jau redzam, tie oficiāli tiek pārdoti arī Latvijā.

 

Dizains

”One Plus 3T” aizmugurējo daļu ieskauj visai elegants alumīnija korpuss. Labājā sānā atrodama SIM kartes vieta un bloķēšanas poga, bet kreisajā skaņas regulēšanas taustiņi un no ”iPhone” aizgūtā paziņojumu skaņas ieslēgšanas/izslēgšanas poga, kas, patiesību sakot, izrādījās visai noderīgs un patīkams sīkums.

Priekšpusē pa vidu, kā ierasts, atrodas pirkstu nospieduma lasītājs, telefona apakšējā daļā USB un 3,5 mm audio pieslēgvietas un viens skaļrunis. Vienīgā lieta, kas lika vilties dizainā bija kameras pamatīgais izvirzījums uz āru, kas ļoti ātri ļaus noskrāpēt tās stikliņu. Telefona lietotājiem varbūt būtu jāapsver ideja lietot kādu vāciņu, kas ierīces aizmugurējo daļu ”izlīdzinātu”. Tālruni noliekot uz aizmugurējā paneļa, tā augšējā daļa principā balstās uz kameras.

Visā visumā ierīces dizains ir vērtējams ar plus zīmi. Turot to rokās, nepamet sajūta, ka telefons ir kārtīgi izstrādāts, turklāt tas nav arī pārlieku viegls un labi iegulst plaukstā. Salīdzinot ar ”Samsung Galaxy S8 Plus”, Ķīnas telefona alumīnija slidenā aizmugure nerada drošības sajūtu. Ja ”S8” stiklotais materiāls radīja labu saķeri ar plaukstu, tad ”OnePlus 3T” tas ir krietni slidenāks, palielinoties riskam trauslo ierīci nomest uz zemes.

Ekrāns

”OnePlus 3T” ir iestrādāts ”Optic Amoled” ekrāns, kas iegūts no Dienvidkorejas giganta ”Samsung”. Telefons ātri pielāgojas apgaismojuma izmaiņām un spējīgs demonstrēt augstas kvalitātes attēlu. Ja ekrāna spilgtums tiek pagriezts uz maksimumu vidēji izgaismotā telpā, ļoti viegli var ”izdedzināt acis”, jo ekrāna apgaismojums ir ārkātīgi jaudīgs. Atrodoties saulainā vidē telefona ekrānu pārskatīt nav problēmu, taču spilgtais apgaismojums ļoti aktīvi apēd akumulatora resursus.

Krāsas uz ”OnePlus 3T” ekrāna izskatījās visai dzīvīgas un nelika vilties.  Turot tālruni vienā rokā, nav iespējams aizsniegt 5,5 collu ekrāna tālo augšējo stūri (ja vien tu neesi Kristaps Porziņģis), turklāt tas ir arī riskanti slidenā alumīnija korpusa dēļ. Ekrāns kopumā ir visai solīds un negatīvu iespaidu netstāja.

Saskarne

Telefonu darbina jaunākā ”Android” operētājsistēma ”Nougat” 7.1.1, kuru papildina ”Oxygen OS”. Lietotāja saskarnē nekādi brīnumi nav vērojami un principā viss ir vienkārši saprotams un ērti pieejams.

”AppDrawer” poga atrodas klasiskajā vietā un nav veiktas nekādas izmaiņas, kā ”Samsung Galaxy S8” gadījumā. Tāpat iestatījumos pieejama papildus josla, ko var atvērt, pavelkot pāri ekrānam no kreisās uz labo pusi. Tā gan nav nekāda būtiskā lieta.

Pavelkot pa labi mājas ekrānu, izlec vēl viens ekrāns, kur redzami dažādi lodziņi. Piemēram, laikapstākļu informācija, biežāk lietotie kontakti vai pēdējās lietotās aplikācijas. Dažkārt noderēja.

Veiktspēja

Tālrunis ieguvis Qualcomm Snapdragon 821 četrokodolu procesoru un iespaidīgu 6GB operatīvo atmiņu (RAM). Ierīces jauda visā lietošanas laikā nelika vilties. Telefons darbojās superātri un tā arī nepiedzīvoju nekādas aizķeršanās, lietojot arī vairākas aplikācijas reizē. Ja jārunā par tālruņa veiktspēju, ir patiešām sarežģīti atrast, kur piekasīties.

Nevainojami darbojās tādas prasīgas spēlītes kā ”Need for Speed” vai ”Real Racing”, kā arī tās bez problēmām varēja minimizēt un vienlaicīgi, piemēram, atbildēt uz epastiem. Veicot veiktspējas pārbaudi, rezultātos uzrādījās vēl viens ”OnePlus 3T”. Tas tādēļ, ka tālrunim ir divas versijas un konkrēti šī bija Eiropas, kamēr ceturtajā vietā atradās Ķīnas modelis, kas, kā izrādās, ir jaudīgāks.

Latvijā pieejamais ”OnePlus 3T” ieņēma atzīstamo piekto vietu, priekšā palaižot vien savu brāli, ”Xiaomi Mi6” un abus septītās sērijas ”iPhone”. Jāpiebilst, ka ārpus šī saraksta ir ”Galaxy S8” un ”S8 Plus”, kuriem teorētiski vajadzētu atrasties starp abiem ”Apple” produktiem. Zemāk pieejams salīdzinājums ar tuvāko sekotāju ”Mi6” un pirmajā vietā esošo ”iPhone 7 Plus”.

Akumulators un biometrija

”One Plus 3T” akumulatora kapacitāte ir 3400 mAh, kas ļauj intensīvi tālruni lietot aptuveni vienu  dienu. Varbūt arī nevarētu teikt, ka akmulators ir superjaudīgs un spējīgs gāzt kalnus, tomēr tā darbība nebija slikta un vērtējama virs vidējā līmeņa. Protams, ja tālrunī tiks intensīvi spēlētas spēlītes un darītas citas smagas darbības baterija ātri izlādēsies. Savukārt, ja telefons tiks optimāli lietots ikdienas vajadzībām (sociālie tīkli, epasti, sarunas) visai dienai pilnīgi pietiks un paliks pāri.

Labā ziņa, ka tālrunis ir saņēmis ātrās uzlādes funkciju, kas no nulles to ļauj uzlādēt aptuveni stundas laikā. ”Dash charging” funkcija pirmajā uzlādes reizē raisīja izbrīnu. Telefons līdz ~70% tika lielā ātrumā un šai laikā pamatīgi uzkarsa, bet atlikušos procentus lādēja lēnākā tempā, telefonam atkal kļūstot vēsākam. Varbūt tā bija tikai konkrētā modeļa īpatnība, turklāt nākamajās reizēs jau karšana vairs nebija tik izteikta.

Lieta, kas telefonam ir patiešām augstā līmenī ir pirkstu nospieduma skeneris. ”OnePlus 3T” ieguvis izcilu pirkstu nospiedumu lasītāju, kas viennozīmīgi pārspēj ”Samsung Galaxy S8” lasītāju, kurš nespēja tik ātri un precīzi nolasīt pirkstu nospiedumu, kā to paveica Ķīnā ražotā ierīce. OK, salīdzināt ar ļoti neveiksmīgo ”S8” lasītāju, iespējams, arī nebūtu korekti, taču tas spēja atbloķēt ekrānu varbūt pat vēl nedaudz ātrāk kā ”Huawei P10” lasītājs.

Telefonam ir iespēja pieslēgt sejas atpazīšanas funkciju. Tā it kā atbloķē ekrānu, kad priekšējā kamera atpazīst lietotāja seju, taču īsti neizpratu kā tā strādā. Ekrānu tā arī ne reizi ar šo metodi neizdevās atbloķēt, kamēr ”Galaxy S8 Plus” šī funkcija bija nepārprotami izcelta un darbojās visai labi (ne perfekti).

 

Kamera

”OnePlus” tālrunim ir 16 megapikseļu aizmugurējā un 16 megapikseļu priekšējās kameras. Identisks megapikseļu skaits abām kamerām nav ikdienišķa lieta, kas sastopama mūsdienu tālruņos. Lai arī varētu šķist, ka priekšējā tālruņa kamera ir izcila, tomēr visu kopskatu sabojā fakts, ka tai nav autofokusa. Jā, kamera spēs uzņemt ļoti labas kvalitātes selfijus dažādiem sociālajiem tīkliem, tomēr ”Galaxy S8” priekšējā astoņu megapikseļu kamera ar autofokusu, subjektīvi vērtējot, spēja paveikt lielākas lietas.

Ja runājam par aizmugurējo kameru, tad arī tai ir 16 megapikseļu kamera, kas gan savukārt ir daudz labāka par priekšējo. Ar to iespējams filmēt 2160p@30fps solīdas kvalitātes video, kā arī palēninātus un ”time-lapse” klipus. Arī fotokamera nebūt nelika vilties. Zemāk redzami daži fotogrāfiju paraugi.

Rezumē

Jāsaka, ka ”OnePlus 3T” ir izstrādājis pamatīgu ierīci, kas spēj konkurēt ar šobrīd spēcīgākajiem pasaules viedtālruņiem. Atklāti sakot, telefonam bija grūti atrast mīnusus, kas kristu acīs. Kameras izvirzījums ir pagalam neveiksmīgs, kā arī alumīnija korpuss mazliet slīd ārā no rokām, taču visā visumā – lielisks viedtālrunis, kas saņēmis augstvērtīgus tehniskos parametrus un teicamu pirkstu nospiedumu skeneri. Tālrunis ar 6 GB operatīvo atmiņu bez jautājumiem būs spējīgs dzīvot vēl ilgi.

Plusi:

+ Ātrums un jauda

+ Pirkstu nospieduma lasītājs

+ Elegants dizains

+ 6 GB operatīvā atmiņa

+ Cenas attiecība pret sniegtajām iespējām

Mīnusi:

Kamera ir izvirzīta pārlieku uz āru

Vājš skaļrunis

Slidens alumīnija korpuss

Tehniskie parametri

Tīkls:

Pārklājums: GSM / HSPA / EVDO / LTE

SIM: Divu Nano SIM karšu atbalsts

Izskats:

Svars: 158 g

Dimensijas: 152.7 x 74.7 x 7.4 mm

Ūdens noturība: Nē

Ekrāns:

Veids: Optic AMOLED kapacitīvais skārienekrāns

Izmērs: 5,5 collas (~73,1 % ekrāna proporcijas pret priekšējo paneli)

Izšķirtspēja: 1080 x 1920 pikseļi (~401 ppi)

Aizsardzība: Corning Gorilla Glass 4

Platforma: 

Operētājsistēma: Android 6.0.1 (pieejams Nougat 7.1.1 atjauninājums)

Saskarne: Oxygen OS 4.1.5

Procesors: Qualcomm Snapdragon 821

Centrālais procesors (CPU): Četri kodoli 2×2.35 GHz Kryo & 2×1.6 GHz Kryo

Grafiskais procesors (GPU): Adreno 530

Atmiņa:

Iebūvēta: 64/128 GB

Atmiņas karte: Nē

Operatīvā atmiņa (RAM): 6 GB

Kamera: 

Aizmugurējā: 16 MP, f/2.0

Opcijas: Fāžu noteikšana, autofokuss, OIS, LED gaisma, 1/2.8″ sensora izmērs, 1.12 µm pikseļu izmērs, sejas noteikšana, panorāma, HDR

Video: 2160p@30fps, 720p@120fps, automātisks HDR,

Priekšējā: 16 MP, f/2.0, 1.0 µm pikseļu izmērs, 1080p

Skaņa:

Paziņojumi: Vibrācija, MP3, WAV skaņas signāli

Skaļrunis: Jā

3,5mm audio pieslēgvieta: Jā

Savienojumi: 

WLAN: Wi-Fi 802.11, Wi-Fi Direct, DLNA, tīklājs

Bluetooth: 4.2, A2DP, LE

GPS: Jā + A-GPS, GLONASS, BDS

NFC: Jā

Radio: Nē

USB: 2.0, Type-C 1.0

Papildus:

Akumulators: Nenomaināms 3400 mAh litija jonu

Sensori: Pirkstu nospieduma lasītājs, akselerometrs, žiroskops, kompass

Opcijas: Ātrā uzlāde (Dash Charging), DivX/Xvid/MP4/H.265 atskaņotājs, MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC atskaņotājs

Krāsu variācijas: Metāla, zelta, melna

Cena pie ”Bite”: 499 eiro

Saistītās tēmas: bite latvijaone plus 3toneplus

Izsaki savu viedokli